Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Powerball ikramiyesi, neredeyse hiçbir biletin 1,09 milyar dolarlık ikramiyeyi kazanamamasının ardından 1,23 milyar dolara yükseldi

Powerball ikramiyesi, neredeyse hiçbir biletin 1,09 milyar dolarlık ikramiyeyi kazanamamasının ardından 1,23 milyar dolara yükseldi

Kazanan biletin satışının üzerinden bir haftadan biraz fazla zaman geçti 1,13 milyar dolarlık ikramiyeÇarşamba gecesi 1,09 milyar dolarlık büyük ikramiyeyi kazanan bilet yoktu. Yani Cumartesi gecesi yapılacak Powerball çekilişinde en az 1,23 milyar dolar değerinde altın elde edilecek. Tüketilen bilet sayısı arttıkça miktar artabilir.

Cumartesi günkü ikramiye, Powerball için şimdiye kadarki en büyük dördüncü ve ABD piyango tarihindeki en büyük sekizinci büyük ikramiye olacak.

Çarşamba gecesi Powerball çekilişinde kazanan numaralar 11, 38, 41, 62, 65 ve Powerball 15 oldu.

Büyük ödülün sahibi, parayı tek bir anında ödeme ve ardından 29 yıl boyunca yıllık ödemeler veya yaklaşık 527,3 milyon dolarlık tek bir toplu ödeme şeklinde dağıtma seçeneğine sahip olacak.

Tüm ödül tutarları vergilerden öncedir.

Cumartesi gecesi büyük ikramiyenin tahmini nakit değeri en az 595,1 milyon dolar.

Son Powerball ikramiyesi, Michigan'daki tek bir biletin 842,2 milyon dolarlık ikramiye rakamlarını aldığı Yeni Yıl Günü'nde geldi.

Oyuncular beş beyaz topun tamamını ve kırmızı Powerball topunu eşleştirerek büyük ikramiyeyi kazanırlar. Powerball'a göre Powerball ikramiyesini kazanma ihtimali 292,2 milyonda 1 civarında, ancak daha küçük ödüller de mevcut. 4 dolardan küçük herhangi bir ödülü kazanma şansı 24,87'de 1'dir.

Powerball biletlerinin tanesi 2 dolar. 45 eyalette, Columbia Bölgesi, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları'nda satılmaktadır.

READ  PEPE, WIF'e karşı geri dönüşe mi hazırlanıyor?