Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yorgun oyuncular neden 1 milyar dolarlık Powerball çekilişini görmezden geliyor: 'Önemli bir şey değil'

Yorgun oyuncular neden 1 milyar dolarlık Powerball çekilişini görmezden geliyor: 'Önemli bir şey değil'

metro

Ona daha da sert vurmak istiyorlar!

İnsanlar Çarşamba gecesi yapılan 1 milyar dolarlık Powerball çekilişinden hoşlanmadı çünkü 10 haneli ikramiye o kadar popüler hale geldi ki uzmanlara ve uzmanlara göre iki yıl öncesine göre bilet satın almak için akın edenlerin sayısı neredeyse yarısı kadardı. Market sahipleri.

Massachusetts'teki Holy Cross College'dan ekonomi profesörü Victor Matheson, The Washington Post'a şöyle konuştu: “Buna büyük ikramiye yorgunluğu deniyor. İnsanlar büyük ikramiye konusunda eskisine göre daha az heyecan duyuyor çünkü bu büyük rakamlar artık eski haberler haline geldi.”

Big Apple perakende çalışanları, son beklenmedik gelişmenin, gizemli bir Mega Millions oyuncusunun geçen hafta New Jersey'de 1,1 milyar dolar kazanması ve pek çok düzensiz bilet alıcısını çekememesinden sonra geldiğini söyledi.

Massachusetts'teki College of the Holy Cross'ta ekonomi profesörü olan Victor Matheson, Washington Post'a “Buna büyük ikramiye yorgunluğu deniyor” dedi. Erişim noktası

Bayside, Queens'teki bir BP benzin istasyonu çalışanı olan 62 yaşındaki Gautam Das, “Yılda üç veya dört kez tekrar tekrar bir milyar dolara mal olacağının farkındalar, bu yüzden gelmenize gerek yok” dedi. . “Bir sonrakine yetişebilirsin… yani aciliyet yok, önemli bir şey yok.”

Çalışan, büyük ikramiyeler 1 milyar dolara ulaştığında benzin istasyonunda bilet satışlarının üç katına çıktığını, ancak bu günlerde kalabalığın kötü şansın ilgisini çektiğini söyledi.

Das, “Eskiden insanların delirdiği zamanlar gibi değildi… gelip istasyonun kapısının önünde sıraya giriyorlardı” dedi.

Çarşamba gecesi 1,09 milyar dolarlık çekilişi birinin kazanıp kazanmayacağı belli değil.

Ancak pek çok New Yorklu, piyango yetkililerinin son aylarda kazanmayı zorlaştırarak ikramiyelerin artmasına yol açmasının ardından gelen göz alıcı ödül karşısında esniyor.

Arthur Stavola, Power Ball biletini Bayside, New York'taki Bell Blvd'deki Bayside Smoke Shop'tan satın alıyor. James Messerschmidt

Matheson, piyangonun değerinin muhtemelen birkaç yıl öncesine göre 1 milyar dolar daha fazla olacağını söyledi çünkü piyango sistemi daha düşük oranlar yaratacak şekilde yeniden düzenlendi.

READ  UAW, GM Escalade tesisini vurarak daha yüksek ücretlere yönelik baskıyı artırdı

Bilet fiyatlarında 1 dolarlık bir artış ve daha yüksek faiz oranları, piyango ödüllerinin reklamını yaptığı gibi, piyangonun sözde “yıllık gelirini” de çok daha yüksek hale getiriyor.

“Kazanmayı zorlaştırdılar, bu yüzden birisi kazanmadan önce bunun birkaç kez gerçekleşmesi muhtemeldir” dedi. “Ve faiz oranlarıyla 1 milyar dolara ulaşmak için çok fazla birikim yapmanıza gerek yok.”

Bu olay satışlarda düşüşe neden oldu ve çoğu zaman büyük ikramiyenin ilk yükselişten sonra daha yavaş büyümesine neden oldu.

Matheson, piyangonun değerinin muhtemelen birkaç yıl öncesine göre 1 milyar dolar daha fazla olacağını söyledi çünkü piyango sistemi daha düşük oranlar yaratacak şekilde yeniden düzenlendi. Erişim noktası

“Ulusal düzeyde 2022'ye kıyasla milyar dolarlık ödüllü bilet satın alan insan sayısının yalnızca yarısı kadar” dedi.

Örneğin Ekim 2022'de 1 milyar dolarlık Powerball çekilişi ülke çapında 131 milyon bilet sattı. Matheson, Çarşamba günkü kura çekimi durumunda “70 milyon bilet satarlarsa çok şanslı olacaklarını” söyledi.

Queens, Cambria Heights'taki Evers Eczanesi'nin sahibi George Damoulakis, artık 1 milyar dolar civarında bir ödül beklemediğini söyledi.

“İnsanlar hâlâ oynuyordu ama 1 milyar doları aştığında…insanlar sürüler halinde geldi! Evimin önünde 'Hiç oynamam ama bu çok yüksek' diyen bir grup insan vardı” diye anımsıyor. “Yapmalıyım, “Oraya girmek istiyorum” biliyorsun.

New York, Bayside'daki Bell Bulvarı'nda bulunan BP Gas'ın yöneticisi Gautam Das, insanların bahisler yüksek olmasına rağmen piyango sisteminde bir sorun olduğunu fark ettiğini belirtti. James Messerschmidt

“Fakat insanlar artık sayılara göre hareket etmiyor. Artık milyar doların aciliyeti yok.”

Queens'teki Bayside Smoke Shop'ta yalnızca birkaç iflah olmaz piyango tutkunu Çarşamba gecesi çekilişi için bilet satın aldı.

26 yaşındaki çalışan Sandeep Patel, “Beş yıl önceki gibi değil. Büyük ödüllerin bir sırası olacak. Artık sıra yok” dedi.

“Genelde daha önce hiç piyango oynamamış insanlar gelir ve 'Bu benim ilk piyango oynayışım!' dediklerini duyarsınız” dedi. “daha fazla yok.”

Daha fazla yükle…