Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Prens Harry, eğer güvenli olursa İngiltere’ye dönmek istediğini söyledi

Prens Harry, eğer güvenli olursa İngiltere’ye dönmek istediğini söyledi

Prens Harry, İngiltere’de kendilerini ‘evlerinde hissetmeleri’ için çocuklarının polis korumasına sahip olmasını istediğini açıkladı

Onun yorumları, Sussex Dükü ve Düşesi’nin Birleşik Krallık’ta yeniden önemli bir zaman geçirebileceği yönündeki olağandışı ihtimalin kapısını açıyor. Dört yıldan kısa bir süre önce o ve Meghan Markle ülkeden kaçtılar, Harry de kaçtı. Daha sonra söyledi“Hayatımız için endişeleniyoruz.”

Harry’nin yeni ifadeleri, hukuk ekibi tarafından Londra’daki Yüksek Mahkeme önünde okunan bir bildiride geldi; burada Harry, sırf kraliyet ailesinden ayrıldığı için hükümetin onu Britanya topraklarında otomatik polis koruması hakkından mahrum bırakmaması gerektiğini söyledi. Ve yurt dışına taşındım.

Yüksek profilli bireylerin korunmasından sorumlu devlet kurumu RAVEC, uygulamaya konulan “ayrıntılı” düzenlemelerin yeterli olduğunu iddia etti. Harry, talep üzerine ücretli polis koruması talep etme talebinde zaten başarısız oldu.

Harry’nin açıklamasına rağmen, hassas güvenlik konularına değindiği için eylemin büyük bir kısmı kapalı kapılar ardında gerçekleştirildi.

Londra’ya göre içinde zamanlarBirleşik Krallık’tan ayrılmanın bir seçim olduğunu reddederek şunları söyledi: “Eşim ve ben, bu görevden geri adım atmaya ve 2020’de ülkeyi terk etmeye zorlandığımız için çok üzüldük.”

Şöyle ekledi: “Birleşik Krallık benim evim. Birleşik Krallık, çocuklarımın mirası açısından önemli bir merkez ve onların şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadıkları yerde kendilerini evlerinde hissetmeleri kadar kendilerini evlerinde de hissetmelerini istediğim bir yer. Birleşik Krallık topraklarındayken onları güvende tutmak mümkün değilse bu gerçekleşemez.

“Karımı bu şekilde riske atamam ve yaşam deneyimlerim göz önüne alındığında, kendimi de gereksiz yere tehlikeye atmaktan çekiniyorum.”

Harry’nin ekibi, Harry’nin “doğumundan ve Majesteleri Kral’ın çocuğu olarak devam etmesinden kaynaklanan” bir riskle karşı karşıya olduğunu savunarak şunları söyledi: “Bu dava emniyet ve güvenlik hakkıyla ilgilidir. Hiç kimse için bundan daha önemli bir hak olamaz.” bizim.”

READ  Captain America 4 yönetmenini Julius Onah - The Hollywood Reporter'da buldu