Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pantone’nin 2024 Yılın Rengi Şeftali Tüyü

Pantone’nin 2024 Yılın Rengi Şeftali Tüyü

Perşembe günü Pantone 2024 yılının rengini açıkladı: Şeftali Tüyü. Bu, şirketin bir basın bülteninde “nazik”, “kadifemsi”, “çağdaş” ve “besleyici” olarak tanımladığı bir pigmenttir. Başka bir deyişle Hui çok çalışkandır.

Renk tonu, moda ve tasarımı araştırmak ve sırada ne olacağını tahmin etmek için dünyayı dolaşan insan trend tahmincileri tarafından seçildi. Peach Fuzz, yazılımın 25. sürümünü temsil ediyor. Yeni yılın yeni rengi bu mu olacak? Styles’ın ekip üyelerinden bazıları kendi renk ilişkilendirme oyunlarını oynamak için oturdular. Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.


Vanessa Friedman Açıkçası hepimiz pembeyi (ya da bu yılın rengi Viva Magenta’yı) düşünmeyi bırakıp şeftaliyi düşünmeye başlayabiliriz. Peki aklınıza hemen ne geliyor?

Jeremy Allen Bana göre bu renk, basın bülteninin de belirttiği gibi, bir “geri çekilme” ve hatta duygusallıktan çok, yüzyıl ortası Palm Springs havasını çağrıştırıyor.

Jessica Testa Renklerle ilgili bir çeşit İtalyan bahçe partisi var. Yoksa sadece “Bana adınla hitap et” mi düşünüyorum? Üzgünüm. Birinin bunu söylemesi gerekiyordu.

Allen Renkte masum bir şeyler olduğunu söyleyecektim ama sonra yine…

Friedman Peach Fuzz’ı ve Peach Fuzz’ı düşündüğümde aklıma ergenlik öncesi çocuklar geliyor.

Callie Holtermann Gölge başkasının cildini hatırlatıyor mu? Özellikle hafif mi? Bir an için durmama neden olan şey bu oldu. Fenty Beauty gibi markaların kozmetik endüstrisini farklı ırklardan insanları, özellikle de koyu tenlileri içeren renkli koleksiyonlar üretmeye nasıl ittiğini düşünüyorum. Bu renk, Peach Fuzz isminin deri çağrışımının yanı sıra, beyazların giydiği ve hiçbir sıkıntısı olmayan tonlarla da yakından eşleşiyor.

Testa Bana güzel bir allık rengini hatırlatıyor. Bana öğleden sonra açık havada cinsiyet ayrımı gözetmeyen bebek partilerini hatırlatıyor. Bana tatlılığı hatırlatıyor. Beklediğimden daha parlak ve biraz daha parlak. Öte yandan Pantone, her yıl rengin bir yıl boyunca duygusal tonu belirleyebileceği fikrini benimsiyor gibi görünüyor. Örneğin, dünya sonsuz karanlık ve kasvetli, işte herkesi neşelendirecek pastel bir tablo.

Friedman Basın açıklamasına göre, “Peach Fuzz aidiyet getiriyor, yeniden kalibrasyona ilham veriyor ve yetiştirme fırsatı veriyor, sakin bir atmosfer yaratıyor ve ister başkalarıyla zaman geçirirken ister mola verirken bize yaşamak, hissetmek, iyileşmek ve gelişmek için bir alan sağlıyor . Yalnız bir anın tadını çıkarmak için.” Bu anlamda Pantone, rengi, yaklaşan seçimlerle ilgili beklediğimiz karanlık dramadan bir kaçış olarak çerçeveliyor. Ufuktaki küresel bir olayı adlandırmak.

Holtermann Görünen o ki Pantone, “Barbie”nin kararlı pazarlama ekibinin başaramadığı tek markaydı. Peach Fuzz, Barbiecore Pink’ten daha az canlı ve çok daha turuncu, ki bu muhtemelen benim için geçen yıla göre en çok öne çıkan renk.

Friedman İlginç bir şekilde, Peach Fuzz’ın selefi Viva Magenta, “Barbie” ezici gücünün habercisi gibi görünüyordu. Pantone bu hakkı kazanmıştır. Şimdi önümüze bakmamız gerekiyor, bu “Barbie” gelecek nesil mi? “Dune: Part 2″de “Barbie” kum gölgeleriyle mi karıştı?

Testa Ve yeni “Mad Max” filmi “Furiosa”yı da unutmayın.

Allen Pembe Barbie bin yıllık pembe durulamadan mı geçiyor? Belki de umut budur; milenyum pembesinin yakaladığı yolu yakalayacaktır. Hayatımızın her yüzeyine sızması gereken, yeniden keşfedilmiş başka bir nötr gibi geliyor.

Friedman Veya taahhüt edilmemiş gölge. Ne pembe ne turuncu.

Allen Sosyal medyanın herkesi taraf tutmaya, slogan atmaya ve kapsamlı açıklamalar yapmaya zorladığı bir ortamda, belki de ne burada ne de orada olan ve yalnızca hafif bir yanak dokunuşu (şeftali emojisi, var mı?) olan yumuşak bir renk tam da şu anda ihtiyacımız olan şey.

READ  My Three Sons'un genç yıldızı Tim Considine, 81 yaşında hayatını kaybetti.

Testa Yani 2024 yılı cesur kararların yılı değil, bir tür gizemli neşenin aktarıldığı yıl.