Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PS5 Pro sızıntıları “ultra spektral çözünürlüğe” sahip olacağını söylüyor

PS5 Pro sızıntıları “ultra spektral çözünürlüğe” sahip olacağını söylüyor

the PS5 Pro Dedikodu değirmeni yeniden dönüyor. Bazı analistler Sony'nin PlayStation güncellemesinin bu yıl içinde yayınlanacağına inanıyor. Büyük olasılıkla daha önce GTA 6 DışarıKonsol hakkında hâlâ pek bir şey bilmiyoruz. Şimdi yeni bir sızıntı, geliştirilmiş PS5'in yalnızca Xbox Serisinden daha fazla teraflopa sahip olmayacağını gösteriyor

Devamını oku: Bu nedir Kotaku Okuyucular 'PS5 Pro' istiyor

Geçmişte sızıntılara maruz kalan YouTuber Moore Is Dead, 14 Mart'ta “Sony'nin içinden” olduğunu iddia ettiği belgeleri içeren bir video yükledi. İddia edilen belgelere göre, PS5 Pro'nun kod adı “Trinity” ve “PS5 tabanına göre gerçek bir gelişme gibi görünüyor.”

Yeni başlayanlar için sızıntılar, PS5 Pro'nun temel konsola göre yüzde 45 daha hızlı performans sağladığını ve ışın izleme hızının iki ila dört kat daha yüksek olduğunu iddia ediyor. Ayrıca PlayStation Spectral Supersolution (PSSR) adı verilen özel bir makine öğrenimi mimarisiyle birlikte gelir.

Moore Yasası öldü

YouTube kullanıcısının belgelerine göre teknoloji, Sony'nin dahili bir yükseltme aracıdır ve geçici oyun kenar yumuşatma veya üst örneklemenin yerini AMD'nin FSR2 veya Nvidia'nın DLSS teknolojilerinden elde edilen çıktıya benzer bir çözünürlükle değiştirecektir. Temel olarak PSSR, 4K'dan başlayan destekle en sonunda 8K ve daha yüksek grafik ayarlarına kadar uzanan destekle size mümkün olan en iyi görselleri sunmak için oyunun her bir çözünürlüğünü sıkıştıracaktır.

Ancak konsol savaşçılarının yönelebileceği bir şey, bilgisayarın hızını ölçmek için kullanılan bir birim olan terafloptur. Xbox Serisinin ne zaman geldiğini hatırlayın 12 teraflopu destekledim, bu da şu anlama geliyor… Oyun performansının daha iyi olduğu bildirildi Çünkü GPU daha yetenekliydi. Bu beyaz sayfalar, PS5 Pro'nun Serinin neredeyse üç katı olan 33,5 teraflopa sahip olacağını gösteriyorDünyanın en güçlü konsolu“.Bence bu harika.

READ  Apple, Arm ile 2040'ın ötesine uzanan yeni bir anlaşma imzaladı

Kotaku Yorum yapmak için Sony'ye ulaştım.

Devamını oku: bir hareket Microsoft Yalnızca PlayStation 5 Slim ve Pro'yu mu duyuruyorsunuz?

Görünüşe göre PS5 Pro sonunda PS5'in geliştirilmiş bir versiyonuna dönüşecek ve bu şu anda gerekli görünmüyor Sony, 2025'e kadar “yeni mevcut ana seri” oyunlarını yayınlamayacak. Kimi biliyorsun? Belki o zaman PS5 Pro geldiğinde, onunla birlikte piyasaya sürülen oyunlar ilgi çekici bir satış noktası olabilir. O zamana kadar mevcut kontrol cihazımla gayet iyiyim.