Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Putin’i gösterin ya da işinizi kaybedin: Rus şef Valery Gergiev’e ültimatom verildi | Valery Gergiev

yıldız kaptan rusya, Valery GergievRusya Devlet Başkanı’nı alenen suçlamak veya hızla kötüleşen kariyerinde başka bir rolü kaybetmek için son tarih yaklaşırken, Vladimir Putin ile yakın bağları yüzünden yönetimi tarafından devrildi.

Putin’in eski bir dostu ve destekçisi olan 68 yaşındaki Rus, Putin’in Rus işgaline karşı sesini yükseltmesi için artan bir baskıyla karşı karşıya kaldı. Ukrayna geçen hafta boyunca. Dünyanın dört bir yanındaki gösterilerden diskalifiye edildi ve önümüzdeki 24 saat içinde Putin’in saldırganlığını kınamazsa daha fazla profesyonel ceza ile karşı karşıya kalacak.

Pazar günü, menajeri Markus Felsner, “yaşayan en büyük orkestra şefi ve derin bir edep duygusuna sahip olağanüstü bir insan” olarak nitelendirdiği Gergiev’den istifa edeceğini, ancak “uzun süreli görevine son vermeyeceğini veya yapamayacağını” açıkladı. halka açık kariyer.” Bir rejime ilan edilen destek bu tür suçları işlemeye geldi.”

“Rus rejiminin bağımsız demokratik Ukrayna devletine ve bir bütün olarak açık Avrupa toplumuna karşı yürüttüğü canice savaş ışığında, Maestro Gergiev’in çıkarlarını savunmak bizim için imkansız ve açıkçası hoş karşılanmıyor” dedi. Felsner yaptığı açıklamada, bunu “en üzücü” olarak nitelendirdi.

Gergiev yönetiminin hamlesi, Pazartesi günü Münih belediye başkanı Dieter Reiter tarafından Gergiev’e işgali kamuoyu önünde kınaması için belirlenen son tarihten önce geldi. Gergiev buna uymazsa, Reiter Münih Filarmoni şefi olarak görevinden alınacağını söyledi.

İtalyan basını, Çaykovski’nin geçen Çarşamba günü La Scala’daki Maça Kızı operasında Gergiev’in “hafif yuhalamalar” aldığını bildirdi.

Her sabah Guardian Australia’dan en sıcak haberleri almak için abone olun.

Ertesi gün Rus tankları Ukrayna’ya girerken, aynı zamanda kentin La Scala opera binasının da başkanı olan Milano belediye başkanı Giuseppe Sala, Gergiev’i Rus işgalini kınamaya çağırdı ve eğer yapmazsa “işbirliği sona erecek” dedi. Bir açıklama yayınlayın.

La Scala sözcüsü Karışım Cuma günü Gergiev henüz yanıt vermemişti ve eğer konuşmazsa 5 Mart’ta programdan çıkarılacağını söyledi. Sözcü, “Hala cevabını bekliyoruz. Talebimize cevap vermezse başka bir kondüktör bulmamız gerekecek” dedi.

1996’dan beri her yıl düzenlenen Gergiev Festivali’ni yöneten Rotterdam Filarmoni Orkestrası, Putin’i desteklemeyi bırakmadığı takdirde Eylül ayında yaklaşan festivali iptal edeceğini söyledi.

Gergiev, St. Petersburg’daki Mariinsky Tiyatrosu’nun müzik direktörü ve Rusya Federasyonu İşçi Partisi Kahramanı ödülü sahibidir. 1990’ların başından beri Putin’e yakın ve 2012 başkanlık kampanyası için bir televizyon reklamında yer almak, 2014’te Kırım’ın ilhakını desteklemek ve Suriye’nin Palmira şehrinde bir vatanseverlik konseri düzenlemek de dahil olmak üzere, cumhurbaşkanını birkaç kez açıkça destekledi, yakın zamanda. 2016’daki Rus hava saldırılarından sonra.

Gergiev’in yerini hafta sonu Carnegie Hall’daki Viyana Orkestrası aldı, bu da Gergiev’in Mayıs ayında Mariinsky Orkestrası’nı yönettiği iki gösteriyi de iptal etti.

Ayrıca, Napoli, Florida’daki Viyana Filarmoni Orkestrası tarafından bu hafta iki performanstan da çıkarıldı.

Gergiev’in ABD’deki temsilcisi yorum taleplerine yanıt vermedi.

READ  Alia Bhatt, Ranbir Kapoor'un onu İngiltere'den seçeceğini iddia eden bir rapor yayınladı: Ben kovulmadım