Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Putin’in daha fazla askeri seferber etmesinin ardından Rusya’da protestolar patlak verdi

Putin'in daha fazla askeri seferber etmesinin ardından Rusya'da protestolar patlak verdi
ona atfedilen…Dmytro Kosatsky / Ukrayna Ulusal Muhafızları Basın Bürosunun Azak Özel Taburu

Ukrayna makamları, Azak Taburu liderlerinin serbest bırakılmasını sağladı. Mariupol Savunması Genişleyen bir çelik fabrikasında onları Ukrayna çapında ünlülere dönüştürdü ve 80 günlük bir kuşatmanın ardından Mayıs ayında Rus güçlerine teslim olduklarında Kremlin için değerli bir ödül haline getirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin baş danışmanı Andrei Yermak, Çarşamba günü geç saatlerde Azak taburunun komutanı Yarbay Denis Prokopenko ve yardımcısı Yüzbaşı Svyatoslav Palamar’ın mahkumda serbest bırakılan 215 Ukraynalı savaş esiri arasında olduğunu doğruladı. en büyük operasyon haline getiriyor.Savaşın başlangıcından bu yana türünün değiş tokuşu.

Kurtuluşları için Ukraynalılar değerli ödüllerinden vazgeçtiler: Victor MedvichukUkraynalı işadamı ve politikacı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yakın arkadaşı. Ukraynalı yetkililere göre, Bay Medvichuk, savaşın başlangıcında yargılanmayı beklerken saklandıktan sonra tutuklandı ve vatana ihanetle suçlandı.

Ukraynalılar için bedel ödemeye değerdi.

Başkan Volodymyr Zelensky, kahramanlarımızı iade etmek için net bir emir yayınladı. Sonuç: Kahramanlarımız özgürdür” dedi.

Bay Yermak, Bay Medvechuk’un Ukrayna hükümeti tarafından takas kapsamında Ruslara teslim edilen 55 kişiden biri olduğunu söyledi. Kimlikleri hakkında bilgi vermedi, ancak isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan üst düzey bir Ukraynalı askeri yetkili, takasın ayrıntılarını görüşmek üzere aralarında pilotların ve üst düzey Rus subaylarının da bulunduğunu söyledi.

Yetkili, takasın tam olarak ne zaman gerçekleştiğini söylemedi, ancak Ukrayna medyası Kiev saatiyle Çarşamba akşamı geç saatlerde yeni serbest bırakılan liderlerin fotoğraflarını yayınlamaya başladı.

Değişim, tüm savaş esirlerini ülkelerine geri gönderme sözü veren Bay Zelensky için büyük bir zaferi temsil etti. Özellikle Azak komutanlarının geri dönüşü, Ukrayna kuvvetlerine cephe hattı boyunca daha fazla moral verecek gibi görünüyor ve Rus kuvvetlerinin büyük ölçüde sürpriz bir Ukrayna saldırısında hızla yenilmesinden sonra geliyor. Onları Kuzey-Doğu Ukrayna topraklarından itin Savaşın ilk haftalarında işgal ettiler.

READ  Fransa'da doğrudan seçim güncellemeleri: Macron, Le Pen'den güçlü bir meydan okumayla karşı karşıya

Bay Yermak, takasta serbest bırakılan Ukraynalılar arasında askerler, sınır muhafızları ve polisin yanı sıra hamile olan birkaç Ukraynalı savaşçı olduğunu söyledi. Savunmacılar arasında yer alan Mariupol Karakol Polis Şefi Mikhail Vershinin Mariupolikisi Amerikalı olmak üzere 10 yabancı ile birlikte, savaşın en kanlı muharebelerinden bazılarında yer alan bir grup yabancı savaşçı olan Ukrayna Yabancı Lejyonu’nun üyeleriydi.

Ayrıca, Rus propagandasının Kremlin’in savaş gerekçesinin bir parçası olarak neo-Naziler olarak göstermeye çalıştığı Ukrayna silahlı kuvvetleri içindeki bir birlik olan Azak Taburu’nun 108 üyesi de serbest bırakıldı.

Azak askerlerinin, savaşın ilk aylarında Rus kuvvetleri tarafından harap edilen güney Ukrayna’daki bir liman kenti olan Mariupol’u savunması, ülke genelindeki reklam panolarında liderlerin portrelerinin sergilenmesiyle Ukraynalılar için bir ilham ve gurur kaynağı oldu.

80 gün boyunca, Rus kuvvetleri tarafından sayıca az olan ve silahlandırılan askerlerin bölünmesi, ağır kayıplara ve ciddi yiyecek, su ve silah kıtlığına rağmen savaşmaya devam etti. Altındaki önbelleklerde saklandılar Demir ve çelik işleri için Azovstalaynı anda hem kale hem de tuzak haline gelen, sonunda kaçmayı başaramadıkları genişleyen bir fabrika.

Ukrayna ordusunun savaşçılara emir verme kararı Pes etmek Mayıs ayında bir kumardı. Hayatlarını kurtarırken, Kremlin’in muhtemelen gösteri denemeleri yaparak bunu propaganda olarak kullanacağı korkusunu artırdı. Onları aileleri cezalandırmak için de gönderdi. Daha önce yayınlanan askerlerin açıklaması korkunç koşullarGardiyanları tarafından az yemek ve düzenli dayaklar.

Temmuz ayında oldu Patlama Çok sayıda Azovstal mahkumunun tutulduğu kışlaları yıktı ve en az 50’sini öldürdü. Kremlin, hapishane bombalamasından Ukrayna güçlerini sorumlu tuttu ve olası sebepler için değişen açıklamalar yaptı. Ukraynalı yetkililer, mahkumları serbest bırakmak için tekrarlanan çabalarını gerekçe göstererek bu iddiayı saçma olarak nitelendirdi. Ukrayna hükümeti Rusya’yı onları öldürmekle suçladı.

READ  Rapor: Long-Covid, 2-4 milyon Amerikalıyı iş gücünün dışında tutuyor

Çarşamba gecesi geç saatlerde, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi bir açıklama yayınladı. video Bay Zelensky, şu anda Türkiye’de bulunan azatlı Azak liderleriyle konuşuyor. Bir deri bir kemik kalmış ve yetersiz beslenmiş görünen üniformalı askerler, Bay Zelensky’ye kendilerini terk etmeyi reddettiği için teşekkür ettiler.

Ukrayna’ya zafer! Albay Prokopenko videoda söyledi. “Sayın Başkan, bizim için her şey yolunda, sağlık koşulları kabul edilebilir. Size ve tüm ekibe minnettarım.

Bay Zelensky, değişimi “ülkemiz için büyük bir zafer” olarak nitelendirdi, ancak hala esaret altındaki tüm Ukraynalıların serbest bırakılması için baskı yapmaya devam edeceğini söyledi.