Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Qualcomm’un uydu mesajlaşma planı, telefon üreticileri ilgilenmediği için durduruldu

Qualcomm’un uydu mesajlaşma planı, telefon üreticileri ilgilenmediği için durduruldu

Geçtiğimiz Ocak ayında Qualcomm, Android kullanıcılarının cep telefonu hizmeti olmadığında uydu üzerinden kısa mesaj göndermesine olanak sağlamayı amaçlayan bir projeyi duyurmuştu. Şirketin Apple’ın acil SOS özelliğine tepkisi şu olabilirdi… Ancak girişim Qualcomm’un umduğu gibi sonuçlanmadı.

Qualcomm, uydu telefonu üreticisi Iridium ile Snapdragon Satellite ortaklığını sonlandırdı. Iridium, ikilinin “teknolojiyi başarılı bir şekilde geliştirip sergilemesine rağmen, akıllı telefon üreticilerinin teknolojiyi cihazlarına dahil etmediğini” söyledi. .

Qualcomm, akıllı telefon üreticilerinin uydu bağlantısı için “standartlara dayalı çözümleri tercih ettiklerini” belirtti . Başka bir deyişle, Qualcomm’u aracı olarak konumlandırmayan daha açık bir yaklaşım arıyorlar. beğenmek Uydu mesajlarının maliyetinin de bazı üreticileri cesaretlendirmiş olabileceğini belirtiyor. Apple şu anda acil SOS’un faturasını ödüyor.

Artık Qualcomm ile olan anlaşmaları sona ererken Iridium, akıllı telefon üreticileri, mobil işletim sistemi geliştiricileri ve diğer çip üreticileriyle doğrudan çalışabileceğini söylüyor. Bu arada Apple, çarpışma algılama entegrasyonunu ekleyerek Acil SOS özelliğini genişletti.

Diğer yerlerde Starlink . Uydu ses ve veri işlevlerini doğrudan telefonlara getirmeyi planlıyor, bu da kullanıcıların yakınlarda bir Starlink istasyonuna ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor.

READ  Bu 200 Dolarlık Razer akıllı gözlük, Cyber ​​​​Monday için sadece 25 Dolar