Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Skyrim Together Reborn Co-Op Modu Sonunda Çıktı

Skyrim Together Reborn Co-Op Modu Sonunda Çıktı

Son olarak, Skyrim Together Reborn kooperatif modu indirilebilir Nexus Modları ile. Tahmin edebileceğiniz gibi, çok özel bir amacı var: Bethesda’nın 30’a kadar oyuncuyla test edilen The Elder Scrolls V: Skyrim’ine co-op multiplayer getirmek.

Deja vu yaşıyorsanız bu tamamen normaldir. Biz Üç yıldan beri ilk kez Skyrim’i bir araya getirdi, mod Kapalı Beta durumuna girmek üzereyken. Ancak, halkın mod yapımcılarının Skyrim Script Extender’dan (SKSE) çalınan kodu nasıl kullandığını öğrenmesi üzerine, iddialı proje bir skandal nedeniyle aniden durduruldu.

Teyit edildiği gibi Resmi talimatlardaSkyrim Together Reborn, bu versiyonun büyük ölçüde iyileştirildiğinde ısrar eden yeni bir ekip tarafından sıfırdan yeniden yaratıldı. Örneğin, artık NPC’ler, canavarlar (ejderhalar dahil), görevler, envanter ve ekipman, mermiler, sihir, gizlilik, kilitler, at takma ve dönüşümlerin (vampirlere veya kurt adamlara) tam bir senkronizasyonu var.

Diyaloglar parti lideri tarafından senkronize edilir. Parti lideri NPC ile konuştuğunda veya diyalog kurmaya karar verdiğinde, diğerleri de aynı şeyi duyacak ve görecektir.

Tabii ki, en büyük değişikliklerden biri, oyunun ölüm üzerine artık bir kaydetme dosyası yüklemeyecek olmasıdır. Bunun yerine, oyuncu karakteri yakında görünecek. Bir oyuncu karakteri bir zindanda veya bir zindanın içinde ölürse, zindanın başlangıcında/içeride yeniden ortaya çıkarlar. Ek olarak, karakterler ölüm üzerine bekleyen suç bonuslarını otomatik olarak öderler, böylece tekrar gönderirken gardiyanlar tarafından taciz edilmemelerini sağlar. Ayrıca sunucu ayarlarında yeniden göndermenin biraz altın maliyeti olduğu bir seçenek var.

Skyrim Together Reborn için varsayılan zorluk ayarı Expert’tir. Oyun hiçbir zaman birden fazla oyuncuyla oynanacak şekilde dengelenmediğinden, içerik oluşturucular bunu mümkün olduğunca yüksek tutmanızı tavsiye ediyor. Hemen hemen aynı sebepten dolayı NPC takipçi kullanılması önerilmez.

PvP’yi açabilecek bir sunucu ayarı olmasına rağmen varsayılan olarak devre dışıdır. Ancak PvP’nin hiçbir şekilde dengeli olmayacağını unutmayın.

READ  Call of Duty'de hile olmadığını gösterirken hile yakalandı

Skyrim Together Reborn, yalnızca Steam’in Skyrim Special Edition sürüm 1.6’ya yüklenebilir, Geçen yıl 10. yıl dönümü yükseltmesi ile başlatıldı. Bununla birlikte, mod yaratıcıları, onunla birlikte gelen mod paketini veya yardım edebilecekseniz bu konuda başka herhangi bir modu kullanmanızı önermez. Bunun nedeni, senkronize olmamaları ve kararlılık sorunlarına neden olabilmeleridir. Grafik modları genellikle iyi olmalıdır ve modları gerçekten kurmak istiyorsanız, herkesin aynı modları aynı sırayla kurması için bir mod politikası uygulayan bir sunucu kurulumu da vardır.

Mod 1.0 sürümü olmasına rağmen, ekip ayrıca harita üzerinde tetikleyici/yol noktası işaretleri, senkronize hava durumu ve bir komut dosyası API’si gibi ek özellikler uygulamak istiyor. Ancak ekip, Skyrim Together Reborn açık kaynak olduğu için diğer katkıda bulunanların da yardım etmek için katılmasını umuyor.