Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rampur: BJP, Rampur’da kazanmak için Türkler ve Pathans’a karşı mücadele ediyor

BJP, Uttar Pradesh’teki Basmanta veya Dalit ve Geri Müslümanlara odaklanan bir program üzerinde çalışıyor, ancak Rampur anketinde üst kast Müslümanlarına -Patanlılar ve Türkler- bel bağlıyor.

Parti, bir aydan fazla bir süredir eyaletin çeşitli yerlerinde Basmanda Sammelanas’ı tutuyor. Bu ayın başlarında Rampur’da Başbakan Yardımcısı Prajesh Pathak’ın da katıldığı benzer bir toplantı düzenledi. Ancak kaynaklar, köklü dini inançları ve BJP’ye yönelik şüpheleri olan topluluğun kazanmanın zor olacağını ve 2024 seçimlerini hedefleyen parti için onların desteğini kazanmanın uzun vadeli bir hedef olduğunu öne sürüyor.

ET çevrimiçi

“BJP Rampur’da kazanacak ama Basmanta Müslümanları yüzünden değil. BJP’nin UP’deki azınlık kanadı başkanı Basit Ali, ET’ye verdiği demeçte, “Onlardan gelen destek artacak olsa da, ağırlıklarını partiye verenler çoğunlukla üst sınıf Müslümanlar” dedi. Moradabad bölgesi çok sayıda görülmektedir.Sambal Kıdemli SP Milletvekili Shafiq-ur-Rahman Park, topluluğun önde gelen bir temsilcisidir.

Rampur meclis seçim bölgesinde 1,5 lakh’tan fazla Müslüman seçmen var. Bununla birlikte, Müslümanların %60’ı üst kasttır – Pathanlar, Türkler ve diğerleri. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Assam’ın baş düşmanı olarak bilinen Nawab Qasim Ali Khan gibi bazı etkili Müslümanlar, BJP adayı Akash Saxena’ya desteklerini genişletti.

Ancak bazı Bhasmanda aktivistleri, bölgedeki Basmanda Müslümanları SP’ye oy vermek istemedikleri halde BJP’ye de oy veremedikleri için çok sayıda Rampur Lok Sabha ara seçimini “atlamayı” seçtiler. Tüm Hindistan Pamanda Muslim Mahasa’dan sorumlu UP yetkilisi Naser Ahmed, ET’ye SP’nin Müslümanlara yönetim tarafından baskı yapıldığını iddia etmesine rağmen, gerçekte toplumun büyük bir bölümünün oy kullanmak istemedikleri için seçimleri boykot ettiğini söyledi. Azam Khan’ın yardımcısı Azim Raza da SP tarafından dışlanmış hissediyor ve bu eğilim önümüzdeki ara seçimlerde de kendini tekrar edebilir.

READ  Premier Misic'in genç Turks ve Caicos Adaları'na JAGS Günü'nde bir mesaj - Magnetic Media

Bu arada, Muzaffarnagar’ın 75.000’den fazla Müslümanın çoğunlukta olduğu Katauli meclisi ara seçiminde parti, son meclis seçimine göre Müslümanların oylarının on kat artmasını bekliyor. Ali, “Vidhana Sabha seçimlerinde 1000-1200 oy aldık ama bu sefer 10.000-12.000 oy alacağız” dedi.