Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Pakistan-Türkiye ticari ilişkilerinin iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Pakistan-Türkiye ticari ilişkilerinin iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

ARY News’in bildirdiğine göre, Cuma günü Başbakan Şehbaz Şerif, Pakistan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin iyileştirilmesi çağrısında bulundu ve Türkiye’nin ülkedeki yıkıcı sel ortasında verdiği desteği övdü.

İstanbul’daki bir etkinliğin katılımcılarına seslenen Başbakan, ‘ikinci evini’ ziyaret etmekten gerçekten mutlu olduğunu söyledi.

Başbakan, Türkiye’nin her uluslararası forumda ve ihtiyaç anında Pakistan’ı desteklediğini sözlerine ekledi. Başbakan, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın liderliği altında Türkiye’nin bir refah devleti haline geldiği vizyoner bir lider olduğunu da sözlerine ekledi.

Shefaz Sharif, Pakistan’daki sel nedeniyle Türkiye’nin 72 bin ton yardım malzemesi sağladığını söyledi. Geçmişte Türkiye Cumhurbaşkanı ve eşinin selden etkilenen bölgeleri ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca Pakistan-Türkiye ilişkilerinin dünyadaki hiçbir güç tarafından zayıflatılamayacağını söyledi.

Ayrıca Pakistan’ın daha ucuz ve sürdürülebilir enerji kaynakları için çalıştığını söyledi. Ayrıca Pakistan ve Türkiye’nin yenilenebilir enerji ve iklim hedefleri doğrultusunda birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Devamını oku: Suudi Arabistan Türkiye’ye 5 milyar dolar yatıracak

Başbakan Türk yatırımcıları Pakistan’a yatırım yapmaya davet etti. Başbakan, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine vurgu yaptı.

Kaynaklar, Başbakan Şehbaz Şerif’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa görüştüğünü ve ardından heyet düzeyinde görüşmelerin gerçekleştirileceğini söyledi.

yorumlar

READ  Konuşmacılar, eğitim kurumları aracılığıyla Pak-Türk bağlarının kurulmasını teşvik ediyor