Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rangers Rıdwan Yılmaz ‘çok iyi bir yer’ Türk’ün geleceği kredi spekülasyonları arasında tartışıldı

Rıdwan Yılmaz, Beşiktaş’tan yaz transferini yaptığından beri Rangers formasıyla sadece üç maçta forma giydi. (Fotoğraf Craig Foy/SNS Group tarafından)

Turk geçen yaz Beşiktaş’tan 5 milyon sterlinlik bir ücret karşılığında imzalandı, ancak o zamandan beri çok az kullanıldı. Sadece dört kez yer aldı ve belki de önemli ölçüde, en son Ağustos ayında Queen of the South’a karşı önceki turda bir oyuna başladı.

Yılmaz’ı geldiği zamana göre “çok daha iyi bir yerde” olarak nitelendiren van Bronghost, A takıma geri dönmeye “daha yakın” olduğunu söyledi.

Ayrıca, etkisinden şüphe duyanların bu kadar genç yaşta yurtdışına çıkmayı bir meydan okuma olarak görmeleri konusunda ısrar etti.

Ibrox yöneticisi, “Gelişiminden memnunum” dedi. “Bir kez geldi, yurtdışında yeni bir ekiple yaşamak zorunda kaldı. Hala genç, bu yüzden rahat etmesi biraz zaman alacak. Ama gelen Rithwan ile şimdi Rithwan arasında bir fark var” dedi.

21 yaşındaki oyuncunun yeni bir ülkede yaşama isteğinin yanı sıra A takımda yer alma umutları, sol kanatta kilit nokta olan Borna Parisic’in formuyla daha da zedelendi.

Von Bronkhorst, hala Anfield’da olan Liverpool’un forvet oyuncusu Darwin Nunes’i ima ediyordu.

“70 milyon sterlin veya 80 milyon sterlin karşılığında sözleşme imzalayan kaç oyuncunun kulüplerine uyum sağlamak için zaman ayırdığını görüyorsunuz?” O sordu. “Uyum sağlamak için zamana ihtiyacı olan oyuncularımız olduğunda, bu bir problem olarak kabul ediliyor. Bu bir problem değil.

“Tom Lawrence ya da Rabi Madondo için durum farklı. İngiltere’de yaşamaya alışmışlar. Yeni takım arkadaşlarına, yeni oyun tarzına, yeni taktiklere uyum sağlaması gerekiyor.