Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Raporlara göre Toronto’nun genişleme takımı 2026’da WNBA’ye katılacak

Raporlara göre Toronto’nun genişleme takımı 2026’da WNBA’ye katılacak

Birçok rapora göre Toronto, ligin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk takımı olacağı 2026 yılında oynamaya başlayacak bir WNBA franchise’ı aldı.

Takımın sahibi, Torontolu milyarder Larry Tannenbaum’un başkanlığını yaptığı Kilmer Sports Inc. olacak. Tannenbaum, diğer takımların yanı sıra Maple Leafs ve Raptors’ın da sahibi olan Maple Leaf Sports & Entertainment’ın azınlık sahibi ve başkanıdır.

Yeni Toronto kulübü WNBA’deki 14. takım olacak. Golden State’in genişleme serisinin 2025 yılında lige katılması planlanıyor.

Resmi bir duyurunun 23 Mayıs’ta Toronto’da yapılması bekleniyor. Kanada Yayın Kurumu’na göregenişleme franchise’ını ilk kez rapor eden.

Bir WNBA sözcüsü yaptığı açıklamada, “Birçok pazarda ilgili sahip gruplarıyla verimli görüşmeler yapmaya devam ediyoruz ancak şu anda bildirecek bir haberimiz yok” dedi.

Kilmer Sports’un bir sözcüsü de “şu anda bir güncelleme olmadığını” söyledi.

Lig komiseri Cathy Engelbert Nisan ayında, Toronto’nun genişleme için düşünülen şehirler arasında olduğunu ve hedefin 2028 yılına kadar 16 takıma ulaşmak olduğunu söyledi. Engelbert’in potansiyel genişleme için bahsettiği diğer şehirler Güney’in yanı sıra Philadelphia, Portland, Denver ve Nashville’dir. Florida bölgesi.

Toronto takımının, AHL’nin Marlies ve PWHL’nin Toronto franchise’ına ev sahipliği yapan 8.000 kişilik Coca-Cola Coliseum’da oynayacağı bildiriliyor.

Kanada, kadın basketbolunu karşılamaya hazır olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz yıl Chicago Sky ile Minnesota Lynx arasında Toronto’daki Scotiabank Arena’da oynanan sezon öncesi maçına 19.800 kişilik bir seyirci gelmişti. Geçen hafta 16.655 kişilik bir kalabalık, Los Angeles Sparks ile Seattle Storm arasındaki sezon öncesi maçı için Edmonton’daki Rogers Place’i doldurmuştu.