Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski MLB oyuncusu ve LLWS yıldızı Sean Burrows, 43 yaşında hayatını kaybetti

Eski MLB oyuncusu ve LLWS yıldızı Sean Burrows, 43 yaşında hayatını kaybetti

Küçükler Ligi Dünya Serisi şampiyonu, 2000 Olimpiyat altın madalyası sahibi ve MLB draftında ilk turdan seçilen Shawn Burroughs, 43 yaşında hayatını kaybetti.

Long Beach, Kaliforniya merkezli Küçükler Ligi şunları söyledi: Instagram’da açıklama yayınlandı Burroughs Perşembe öğleden sonra “trajik bir şekilde öldü”. Annesi Debbie, Güney Kaliforniya Haber Grubu’na ölüm nedeninin kalp krizi olduğunu söyledi.

Long Beach Küçükler Ligi Başkanı Doug Whitman’a göre Burroughs, Küçükler Ligi maçı için oğlu Knox’u bıraktıktan sonra Long Beach stadyumunun otoparkında arabasının yanında baygın halde bulundu.

Whitman, Burroughs’un canlandırılması umuduyla CPR uygulandığını ancak tepkisiz kaldığını ve kısa bir süre sonra olay yerinde öldüğünün bildirildiğini söyledi.

Whitman Orange County Register’a “Çok şok ediciydi” dedi. “Long Beach Küçükler Ligi’nde gerçek bir aile duygusu var. Bu yüzden içimizden birini kaybettiğimizde canımız yanar.”

Long Beach Küçükler Ligi yaptığı açıklamada Burroughs’u “1992 ve 1993’te art arda kazandığı LBLL Küçükler Ligi Dünya Serisi şampiyonluklarından dolayı LBLL ve beyzbol camiasında bir efsane” olarak övdü.

Açıklama şöyle devam etti: “Bunun büyük bir kayıp olduğunu söylemek yetersiz kalır.” “…Bu süre zarfında ailesini düşüncelerimizde ve dualarımızda tutacağız ve sezonu Koç Sean’ın gurur duyacağı türden bir beyzbol oynayarak tamamlamaya çalışacağız.”

Burroughs, Long Beach’in arka arkaya Küçükler Ligi şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı olmak için arka arkaya vuruş yapmayanları attı ve ardından Long Beach Wilson Lisesi’nin yıldızı oldu.

1974 Amerikan Ligi MVP’sinin oğlu Jeff Burroughs, 1998’de San Diego Padres tarafından genel sıralamada 9. sıradan seçildi. Üçüncü kaleci, Nisan 2002’de ligdeki ilk maçına çıktı ve Padres’in Petco’daki ilk galibiyetini kaydetti. Park 2004’te flört etti ve 2007’de beyzbolu bıraktı ve 2011’den 2012’ye kadar oynamaya geri döndü.

READ  Westminster Dog Show 2022: Fotoğraflar ve Öne Çıkanlar

Burroughs Haziran 2011’de ESPN’e oyundan çekilme kararını anlatırken “Bende ne istek ne de tutku vardı” dedi. “Fiziksel ve zihinsel olarak tükenmiştim. Sadece orada değildim. Duygusal olarak tükenmiştim. Oyunu hâlâ seviyorum ve saygı duyuyorum ama her gün parka gidecek motivasyonum yoktu. Bir bakıma arzumu kaybettim.” “

Burroughs, ESPN’e Las Vegas’ta ucuz otellerde yaşayan ve çöp kutularından yemek yiyen bir uyuşturucu kullanıcısı olduğunu söyledi. Aynaya bakıp kendini tanımadığına karar verene ve bir şeyleri değiştirmeye yemin edene kadar bu mümkün olmadı.

Ev kuralları uyarınca çocukluğunun geçtiği eve döndü ve beyzbol formuna geri döndü.

Burroughs, 2002’den 2005’e kadar Padres’te forma giydi ve 2005’in sonlarında Tampa Bay’e takas edildi. Rays, ertesi Ağustos’ta onu serbest bıraktı. Seattle Mariners organizasyonunda kısa bir süre görev yaptıktan sonra oyundan uzaklaştı.

2011’de Arizona Diamondbacks ile sözleşme imzaladı ve MLB kariyerini Minnesota Twins’le 10 maçın ardından 2012’de tamamladı.

Burroughs, bağımsız Long Island Ducks takımıyla (2015-16) 79 maç oynadı ve 2015’te Atlantik Ligi flamasını kazandı.

Burroughs, Sidney’de ilk altın madalyasını kazanan, Olimpiyatlarda dört maça çıkan ve 0,375’lik bir vuruş ortalamasına sahip olan 2000 ABD takımına seçildi.

USA Baseball İcra Direktörü ve CEO’su Paul Seller yaptığı açıklamada, “USA Baseball olarak Sean’ın trajik ölümünü duyduğumuz için derin üzüntü duyuyoruz” dedi. “Sean en sevilen takımlarımızdan birinin parçasıydı ve ülkemizi saha içinde ve saha dışında birinci sınıf bir şekilde temsil etti. Bu süre zarfında düşüncelerimiz ve dualarımız Burrows ailesiyle birlikte.”

Burroughs, birinci lig kariyerinde 528 maça çıktı, 0,278 vuruş yaptı, 12 home run yaptı ve 143 sayı sürdü.

Saha düzeyindeki medya bu rapora katkıda bulunmuştur.