Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Raporlarda LeBron James’in Lakers ile olan sözleşmesinden çekilme niyetinde olduğu ancak Los Angeles ekibiyle yeni bir anlaşma imzalamasının beklendiği belirtildi.

Raporlarda LeBron James’in Lakers ile olan sözleşmesinden çekilme niyetinde olduğu ancak Los Angeles ekibiyle yeni bir anlaşma imzalamasının beklendiği belirtildi.

Raporlar, LeBron James’in Los Angeles Lakers’la olan sözleşmesini gelecek sezon için feshetmeyi planladığını ancak uzun süre serbest kalmayacağını gösteriyor.

Kararını vermek için Cumartesi günkü son tarihten önce, 39 yaşındaki yıldız 51,4 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu reddetti ancak birden fazla rapora göre serbest oyuncu döneminde yeni bir anlaşmayla Lakers’a dönmesi bekleniyor.

James, en son 2018’de serbest oyuncu olarak Lakers’a katılmıştı ve Batı’ya transfer olmak için dört yıllık, 154 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. 2022’de Los Angeles’la iki yıllık, 97,1 milyon dolarlık bir uzatma sözleşmesi imzaladı ve bu sözleşmeye gelecek sezon için bir oyuncu seçeneği de dahildi.

James, serbest oyuncu döneminde Lakers’a dönmek için üç yıllık maksimum 162 milyon dolarlık bir sözleşme imzalama hakkına sahip. Ayrıca önümüzdeki üç sezonda herhangi bir NBA takımıyla 157,5 milyon dolarlık bir üst limit için sözleşme imzalama hakkına da sahip. (NBA, 38 yaşın üzerindeki oyuncuların sözleşmelerini maksimum üç yılla sınırlandırmaktadır.)

39 yaşındaki James, NBA’deki en yaşlı aktif oyuncu olmasına rağmen herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. James geçen sezon maç başına 25,7 sayı (54/41/75 şut), 8,3 asist ve 7,3 ribaund ortalamalarıyla NBA’de üçüncü takım oldu. Lakers’ı play-off’larda şampiyonluğa taşıdı ve Batı Konferansı’nda yedinci sıraya yerleşti. Play-off’ların açılış turunda Denver Nuggets’a yenildiler.

Serbest oyunculuk kararları belirsiz olmasına rağmen James, Şubat ayındaki 2024 All-Star Hafta Sonu sırasında Laker’dan emekli olmak istediğini söyledi.

READ  2022 ABD Açık TV programı, kapsamı, canlı yayın, çevrimiçi izle, kanal, The Country Club'da golf turu süreleri

James, rekor kırdığı 20. All-Star maçına çıkmadan önce, “Ben bir Lakers oyuncusuyum ve son altı yıldır Lakers oyuncusu olduğum için çok mutluyum ve umarım bu böyle devam eder” dedi.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, Lakers tarafından Perşembe günü genel klasmanda 55. sıradan seçilen James’in oğlu Bronny. James defalarca NBA’deki son sezonunu Bronny ile oynamayı umduğunu söyledi ancak yakın zamanda başka bir takım tarafından draft edilmesi durumunda Lakers’tan ayrılıp oğlunun yanına gitmeyeceğini söyledi ve menajeri Rich Paul ikisinin de böyle olmadığını açıkça belirtti. bir paket anlaşması.

Bu noktada Philadelphia 76ers, maksimum maaş sınırına sahip tek şampiyonluk adayı. James ayrıca başka bir yerde bir imza-ve-takas anlaşması ayarlayabilir veya minimum emektarla herhangi bir yerde imza atabilir, ancak Paul Neredeyse her şey hariç tutuluyor ESPN’den Jonathan Givony’nin sonuncusu.

Paul, “LeBron asgari bir anlaşma için Phoenix’e gitmeyecek. Buna artık son verebiliriz” dedi.

James en azından 2024-2025 sezonu için maaş kesintisini kabul edecek. Maksimum taban maaşı olan 50 milyon dolar, Lakers’ta oynama seçeneğinden yaklaşık 1,5 milyon dolar daha az. Serbest oyuncu olarak artık Lakers’la takas yasağını müzakere edebilir ve daha uzun vadeli bir kontrat imzalayabilir. Bu en olası senaryo olmaya devam ediyor. James’in ailesi ve basketbol dışı işletmeleri Los Angeles’ta bulunmaktadır.

Lakers ayrıca yakın zamanda James’in podcast ortak sunucusu JJ Redick’i dört yıllık sözleşmeyle takımın yeni baş antrenörü olarak işe aldı.