Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Güncelleme: McLaren’in Piastri’nin ihmal edilmesine yönelik protestosu reddedildi

Güncelleme: McLaren’in Piastri’nin ihmal edilmesine yönelik protestosu reddedildi

McLaren, Avusturya Grand Prix’sindeki sıralama sonuçlarını, Oscar Piastri’nin pist sınırlarını aştığı gerekçesiyle tur süresinin kaldırılmasının ardından protesto etme girişiminde başarısız oldu.

Piastri, sıralama turlarının sonunda üçüncü en hızlı zamanı elde etti ancak son denemesi, 6. virajda pist sınırlarını aşmasının ardından iptal edildi. Söz konusu virajın bir çıkış kenarı ve ardından büyük bir çakıl tuzağı var ve görüntüler, Piastri’nin dört tekerleğiyle beyaz çizgiyi hafifçe aştığını ancak tur süresini kaybedecek kadar çakıla dokunmadığını gösteriyor.

Avustralyalı pilot, gridde yedinci sıraya düştükten sonra durumu, çakıllara yakınlığı ve bunun çıkış kenarını aşan herhangi bir sürücüyü cezalandıracağı göz önüne alındığında “utanç verici” olarak nitelendirdi, ancak FIA, arabalar girse bile tur sürelerini silmeye devam etti. Yol. Çakıl çünkü pisti terk ettiler.

McLaren takım patronu, sıralama seansının bitiminden hemen sonra konuyu görüşmek üzere hakemleri ziyaret etti ve ardından takım, Red Bull Ring’de sonuçlara karşı resmi bir protestoda bulundu.

Hakemler daha sonra protestoyu kabul edilemez buldu çünkü hakemlerin kararı protesto edilebilir değildi ve McLaren, bırakın yanlış hakeme yönlendirmek şöyle dursun, ilgili herhangi bir düzenlemeyi veya protestonun kime karşı yapıldığını belirtmedi.

Piastri’nin Pazar günü yedinci sıradan başlamasıyla eleme sonuçları hala geçerli.

READ  Wolves ilk yarıda öne geçti ancak Kyle Anderson sakatlığı nedeniyle ayrıldı.