Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Renkli Prenses Kate: Galler Prensesi Catherine, Kral’ın doğum günü kutlamasına katılmak için bir araya geldi

Renkli Prenses Kate: Galler Prensesi Catherine, Kral’ın doğum günü kutlamasına katılmak için bir araya geldi

Matt Porteous / Kensington Sarayı

Galler Prensesi Catherine, sağlığına ilişkin güncelleme verirken yeni bir fotoğraf yayınladı.


Londra
CNN

Galler Prensesi Catherine katılacak Renk kuvvetleri Cumartesi günü, Kral’ın doğum gününün resmi geçit töreni olan kanser teşhisini açıkladıktan sonra ilk kez halkın önüne çıktı.

Kate olarak da bilinen Galler Prensesi, gösterinin geri kalanını yakında ailesiyle birlikte izleyecek ve balkonda kraliyet arkadaşlarına katılması bekleniyor.

Bu, Prenses’in iyileşmesinde önemli bir döneme işaret ediyor ve kendisine kanser teşhisi konmasından haftalar önce, Noel Günü’nden bu yana ilk kez halkın önüne çıkıyor.

Kate, Cuma günü sağlığına ilişkin bir güncelleme yaparak iyileşmesinde “iyi ilerleme” kaydettiğini söyledi. Ancak tedavisinin birkaç ay daha devam etmesini beklediğini ve “henüz kontrolden çıkmadığını” söyledi.

Kral Charles III de kanser tedavisi görmesine rağmen katılıyor.

Renkleri Birleştirmek, 1.400 subay ve askerin yanı sıra 400 müzisyen ve 200 atın Londra sokaklarında Buckingham Sarayı’ndan At Muhafızları Geçit Törenine kadar yürüdüğü, kalabalıkların rotayı sıraladığı muhteşem bir askeri gösteri.

Kraliyet takviminin en önemli olaylarından biri olan bu etkinlik, 260 yılı aşkın süredir İngiliz hükümdarının resmi doğum gününü kutlayan bir gelenek olmuştur. Ancak Charles’ın asıl doğum günü Kasım ayına denk geliyor.

Britanya’nın kralları ve kraliçeleri, 18. yüzyıldan bu yana kutlamalarını iki katına çıkararak halka açık bir kutlama (resmi Noel) ve gerçek tarihte daha özel bir etkinlik düzenlediler.

Geleneğin 1748’de parti takıntılı Kral II. George ile başladığına inanılıyor. III. Charles gibi George da Britanya havasının genellikle ideal olmaktan uzak olduğu Kasım ayında doğdu.

Gösterinin ardından geçit töreni, kral ve aile üyelerinin geleneksel olarak ünlü balkonda toplanıp aşağıdaki iyi dilekçilerden oluşan tezahürat yapan kalabalığı selamladığı saraya geri dönüyor.

READ  Ukrayna Savaşı: Lahey'deki Zelensky ve yeni patlamalar Kiev'i sallıyor

Ücretsiz Kraliyet Bültenini Alın

  • CNN Kraliyet Haberleri Kraliyet Ailesi, halka açık alanda neler yaptıkları ve saray duvarlarının arkasında neler olduğu hakkında size bilgi veren haftalık bir haber bültenidir.
  • Buradan kaydolun.

Ancak geçen yılki açılış törenine göre küçük bir değişiklikle, Kral Charles törene at yerine at arabasıyla katılacak.

75 yaşındaki hastanın belirsiz bir kanser türü için tedaviye devam etmesi nedeniyle bu yılın prosedürleri değiştirildi.

Doktorlar onun kaydettiği ilerlemeden cesaret aldı ve bunu yapmasına izin verdi Halka açık görevlere devam edin Nisan ayında, ancak yaptığı her gönderi inceleniyor ve uygun olduğu yerde uyarlanıyor.

Cumartesi günkü etkinlikler için Kraliçe Camilla’nın yanında Ascot Landau vagonunda oturan birlikleri denetleyecek.

İngiliz Ordusundan üç Nisan ayında Londra’da dörtnala koşan atlar Görevlerine geri döndüler ve bu hafta sonu Noel geçit törenine katılmaları bekleniyor. Ordunun açıklamasına göre, kalan iki at “Chilterns’te yaz tatilinin tadını çıkarıyor” ve zamanı gelince göreve dönecekler.