Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rivian’ın 700 çalışanını işten çıkarmayı düşündüğü bildiriliyor

Rivian'ın 700 çalışanını işten çıkarmayı düşündüğü bildiriliyor

Elektrikli otomobil üreticisi Rivian, 14.000 çalışanının yaklaşık yüzde 5’ini veya yaklaşık 700 kişiyi işten çıkarmayı düşünüyor. rapor Bloomberg. Raporda, henüz hiçbir şeyin resmi olarak kararlaştırılmamış veya duyurulmamış olmasına rağmen, şirketin öncelikle ölçeklendikçe eklenen ve üretime dahil olmayan işleri kaldırmaya çalıştığı belirtiliyor.

Rivian sözcüsü Miranda Jimenez, rapor hakkında yorum yapmak için ulaştıktan sonra, şirketin şu anda ekleyecek bir şeyi olmadığını söyledi. Ve Bloomberg Resmi bir duyurudan önce birkaç hafta geçebileceğini söyledi.

Bu haber Rivian için önemli bir zamanda geliyor. Şirket, Amazon için küçük arabalarının, SUV’larının ve teslimat kamyonlarının üretimini artırmaya yeni başlıyor. En son kazanç raporunda şirket, Yaklaşık 2.553 otomobil üretildi, 1.227 teslim etti ve hala yıl sonuna kadar 25.000’e ulaşmayı planlıyordu. (Şirket büyük olasılıkla güncellenmiş üretim rakamlarını 11 Ağustos’ta yayınlanacak ikinci çeyrek kazanç raporuna dahil edecek.) Bloomberg Rivian’ın büyük nakit rezervleri olduğunu, ancak şirketin son çeyrekte inanılmaz miktarda para kaybettiğini belirtiyor: yaklaşık 1,59 milyar dolar.

Rivian gerçekten çok sayıda işçiyi işten çıkarmayı düşünüyorsa, yalnız değil. Gördük çoğu teknik kompozisyon Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son aylarda çalışanlarının büyük bir bölümünü terk etti. Planları duyurun işgücünün yüzde 10’unu kesmek. Ancak bu özellikle Tesla ve o şirket için alışılmadık bir durum değil. Her çeyrekte yüz binlerce araba satıyor. Tesla’nın gecikmesi olağandışı olmasa da, araçları büyük miktarlarda hattan çıkarabileceğini kanıtladı. Son rakamlarına göre yaklaşık 200.000 ön siparişi olan Rivian için (yarısı amazon’dan), bu yetenek hala tartışmalıdır.

READ  Beyaz Saray, yetkililerin düşen benzin fiyatları karşısında zafer kazanmasıyla çifte standardı reddediyor