Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Texas Electricity Grid ERCOT: Texas Electrical Güvenilirlik Konseyi, ısı dalgası talebi artırdıkça korumayı teşvik ediyor

Texas Electricity Grid ERCOT: Texas Electrical Güvenilirlik Konseyi, ısı dalgası talebi artırdıkça korumayı teşvik ediyor
HOUSTON, Teksas – Teksas genelinde şiddetli bir ısı dalgası güç talebinde rekor bir artışa neden olurken, Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi Pazar günü geç saatlerde Teksas’ın Pazartesi günü enerji kullanımını kısması yönünde bir talep gönderdi.

Eyaletin elektrik şebekesi operatörü ERCOT, Teksaslılardan termostatlarını yükseltmelerini ve Pazartesi günü 14:00 ile 20:00 saatleri arasında büyük cihazların açılmasını ertelemelerini istedi. ERCOT ayrıca büyük elektrik müşterilerini elektrik kullanımlarını azaltmaya çağırdı.

ERCOT, Pazartesi günü toplam öngörülen enerji talebinin 79 gigawattı aşmasının beklendiğini ve bunun başka bir rekor kıracağını söyledi.

İlgili hikayeye bakın: ERCOT sorunları Teksas ve Teksas’ta işi sürdürmek için itiraz ediyor

ERCOT açıklaması, şu anda sistem genelinde bir kesinti beklenmediğini söyledi.

Düşük rüzgarlar, Temmuz ayında normalden daha yüksek sıcaklıklarda ağın talebi karşılamasını da zorlaştırıyor. ERCOT, mevcut tahminlerin rüzgar üretiminin Pazartesi günü kapasitenin %10’unun altında geldiğini gösterdiğini söyledi.

Elektrik şebekeleri arz ve talebi her zaman dengede tutmalıdır. Texas ağı aşırı arz nedeniyle güvenlik marjının altına düştüğünde, ağ operatörü kesintileri önlemek için ekstra önlemler almaya başlar. İlk önlem, halktan elektrik kullanımını azaltmasını istemektir.

ERCOT’u Teksas’tan sipariş ettim Mayısta Elektrik santrallerinde altı kesintiye denk gelen bir ısı dalgası sırasında enerji tasarrufu yapmak.

İklim değişikliği Teksas’ı daha sıcak ve daha uzun süre ısıttı. Teksas’ta ortalama günlük minimum ve maksimum sıcaklıklar, son 125 yılda 2,2 Fahrenhayt derece arttı. Eyalet, 1889’dan bu yana kaydedilen en sıcak Aralık’ı yaşadı.

Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner, Pazar gecesi geç saatlerde ERCOT’un talebine aşağıdaki tweet ile yanıt verdi. Tüm şehir departmanlarından en kötü durum senaryosuna hazırlanmaları istendi.

Teksas Tribünü kamu politikası, siyaset, hükümet ve eyalet çapındaki meseleler hakkında Teksas sakinlerini bilgilendiren ve onlarla ilişki kuran, kar amacı gütmeyen, tarafsız bir medya kuruluşudur.

READ  Amazon hissesi 20'ye 1 bölünmeyle atlıyor