Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Robert Saleh, Jets’in sezonun geri kalanında Teksaslılara karşı Zach Wilson’la başlayacağını söyledi

Robert Saleh, Jets’in sezonun geri kalanında Teksaslılara karşı Zach Wilson’la başlayacağını söyledi

New York Jets antrenörü Robert Saleh Çarşamba günü yaptığı açıklamada, New York Jets’in Pazar günü Houston Texans karşısında oyun kurucu olarak Zach Wilson’la başlayacağını ve sezonun geri kalanında “İnşallah” olacağını söyledi.

Saleh, Pazar günkü Falcons mağlubiyetinde Tim Boyle’un yerine gelen Trevor Siemian’ın yedek olarak görev yapacağını ve yeni sözleşme imzalayan Brett Rypien’in bu hafta acil oyun kurucu olacağını da sözlerine ekledi. Jets, Salı günü Boyle’dan feragat etti ve Rypien’ı Seattle Seahawks’ın antrenman kadrosundan çıkardı.

Birçok takım kaynağı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, takımın Wilson’a geri dönmeye sıcak baktığını ancak kendisinin bu role geri dönmekte tereddüt ettiğini söyledi.

Saleh Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Wilson’ın bu fırsattan dolayı “heyecanlı” olduğunu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Saleh, “Her zaman onun bize kazanma fırsatı vermesi açısından en iyi orta saha oyuncusu olduğunu düşündük” dedi. Ekibin kıvılcımı bulmak için Boyle ve Simian’a başvurduğunu da sözlerine ekledi.

New York, üç hafta önce Buffalo Bills’e karşı aldığı 32-6’lık mağlubiyette Wilson’ı yedek bırakmıştı. Boyle, Jets’in son iki maçına başladı ancak takım, ikinci haftadaki kötü performansının ardından Pazar günkü Atlanta Falcons karşısında aldığı mağlubiyetten onu kurtardı ve onun yerine tecrübeli Siemian’ı getirdi.

Wilson bunun “zorlu bir yıl” olduğunu ve oynamaktan heyecan duyduğunu söyledi. Başlangıç ​​kadrosuna dönme konusunda isteksiz olduğunu yalanladı ve konuyu Çarşamba günü takımla görüşme ihtiyacı hissetmediğini ekledi.

Wilson, “İlk günden beri destek aldım. Bu takımı bu yüzden çok seviyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Bu adamlar için oynamak istiyorum. “Bu adamlar için her şeyi yaparım.”

Jets (4-8), hücum mücadeleleri sırasında üst üste beş maç kaybetti. New York, son 88 sürüşünde dört hücum golü attı ve sezonun skor sıralamasında 30. sırada yer aldı. 10 hücum golü attılar; bu, son 30 yılda 12 maçta herhangi bir takım arasında en az gol atan takım oldu ve bu sayı, Wilson’ın yedek kulübesinden alınmasından bu yana geçen iki haftada yalnızca bir kez oldu.

READ  NFL Taslağı: 2021 Seattle Seahawks Serbest Oyuncu İmza Takibi

Mücadeleler, yıldız oyun kurucu Aaron Rodgers’ın takımın sezon açılışında Aşil tendonunu dört kez koparmasına kadar yüksek beklentilerle başlayan sezonu raydan çıkardı. Jets, Rodgers’ın 21 günlük antrenman aralığını geçen hafta açtı ancak kendisinin sağlığının ve Jets’in play-off şansının, bu sezon sakatlıktan potansiyel dönüş için faktörler olduğunu söyledi.

Daha derine git

Aaron Rodgers Jets’te tekrar ne zaman oynayacak? Önemli tarihler ve mutlaka izlenmesi gereken maçlar

2021 NFL Draftında 2. sırada seçilen Wilson, Rodgers’ın sakatlığının ardından Jets’in ilk beş oyuncusu olarak önceki rolüne geri döndü. Ancak önceki sezonlarda olduğu gibi hücumda sıkıntı yaşandı ve Boyle, Miami Dolphins’e karşı 12. Hafta maçının ilk beş oyuncusu seçildi.

Wilson bu sene altı gol, yedi müdahale ve 1.944 karşılama yardasıyla ilk beşte 3-6 önde. Jets hücumu bu sezon yalnızca bir kez birden fazla gol attı; 1 Ekim’de Kansas City Chiefs’e 23-20 yenildi.

Boyle, 360 yard boyunca 77 pasın 48’ini (yüzde 62,3) tek touchdown ve dört müdahaleyle tamamladı. Siemien, 13. haftada Boyle’u rahatlatmak için 66 yarda 13 üzerinden 5’lik skor yaptı.

İkisi de son iki haftadır Wilson’dan bile daha fazla zorluk çıkaran hücuma devam edemedi. Wilson yedek kulübesindeyken Jets bu sezon onunla tekrar oynamayı planlamıyordu. Falcons’a karşı alınan 13-8’lik mağlubiyetteki hücum performansı işleri tersine çevirdi.

Wilson’dan ne beklenebilir?

Jets, Wilson’ı yedekledikten sonra en son ona geri döndüğünde işler pek iyi gitmemişti. Geçtiğimiz yıl Jets, kaburgalarını yaralayan Mike White’ın yerine Wilson’ı yedekledikten sonra geri göndermişti. Wilson geri döndüğünde iki maça başladı ancak ikinci maçta antrenman takımının oyun kurucusu Chris Streveler’ın lehine yedeklendi ve bunun, Wilson’ın Jets adına son kez kayda değer fotoğraflar elde edeceği hissi vardı.

READ  Eagles'tan Sean Desai, savunmanın sorunları çözeceğinden neden emin olduğunu açıklıyor - NBC Sports Philadelphia

Hem Wilson hem de Saleh, geçen yıl bu noktada güvenlerini kaybettiklerini itiraf etti; Wilson yedek kulübesinde kaldıktan sonra takım arkadaşlarının Mike White formaları giymesini izlemek muhtemelen işe yaramadı; bu yüzden Wilson’ın bu kez kendini nasıl idare ettiğini görmek ilginç olacak.

Bu özellikle aşağıdakilerin ışığında doğrudur: AtletBoyle adına yedek kulübesine alınıp üçüncü sıraya düşürüldükten sonra bunca zaman oynamaya direndiğini bildir. Saleh’in, Jets’e kazanmaları için en iyi şansı Wilson’ın verdiğini söylemesi tuhaftı. من الصعب الجدال حول هذه النقطة الآن بالنظر إلى مدى سوء أداء جيتس في الأسبوعين الماضيين بدونه (فاز بـ 47-21، و7 من 29 في التحويلات الثالثة لأسفل) ولكن من العدل أيضًا أن نتساءل كيف سيكون أداء ويلسون إذا لم يفعل ذلك لا أريد أن ألعب öncelikle. Sonuç olarak bu, Wilson’ın diğer NFL takımlarına başlangıç ​​ve hatta yedek oyun kurucu olarak katkıda bulunabileceğini kanıtlamak için son şansı. — Zach Rosenblatt, Jets ekibinin yazarı

(Fotoğraf: Brad Penner/USA Today)