Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Robot, bir kutu sebze zannedip adamı öldüresiye ezdi: raporlar

Robot, bir kutu sebze zannedip adamı öldüresiye ezdi: raporlar

Güney Kore’deki Gyeongsangnam-do İtfaiye Teşkilatı tarafından sağlanan bu fotoğraf, ölümcül robotun onu ezmesinden sonraki sebze paketleme tesisinin içini gösteriyor.
Gyeongsangnam-do İtfaiye Departmanı, Güney Kore, AP aracılığıyla

  • Güney Kore’de bir endüstriyel robotun, bir adamı bir kutu sebze sandığı bildirildi.
  • Robotik kol onu kaldırdı ve taşıma bandının üzerine iterek yüzünü ve göğsünü ezdi.
  • Yonha Haber Ajansı, adamın hastaneye kaldırıldığını ve daha sonra aldığı yaralardan dolayı öldüğünü bildirdi.

Güney Kore’de bir robotun arızalanıp onu bir kutu sebze zannettiği için bir adamı ezerek öldürdüğü bildirildi.

Kore haber ajansı Yonha’nın haberine göre olay Çarşamba günü Güney Gyeongsang Eyaletindeki bir tarım ürünleri dağıtım merkezinde meydana geldi.

Robot öncelikle tatlı biber kutularını kaldırıp paletlere taşımak için kullanıldı ve tesiste kullanılan iki robottan biriydi. NBC News’e göre.

Haber kaynağı, bu tür makinelerin Güney Kore’deki tarım merkezlerinde yaygın olduğunu söyledi.

Kaza, şirketin kırklı yaşlarındaki bir çalışanının merkezde robot kolunun sensörlerini kontrol etmesi sırasında meydana geldi. BBC News’e göre.

Yonha, polis yetkililerine atıfta bulunarak, makinenin kendisini sebze kutusuyla karıştırdığını ve bu nedenle onu kaldırıp vücudunu taşıma bandına doğru ittiğini bildirdi.

Polis, robotun yüzünü ve göğsünü ezdiğini söyledi.

Haber ajansı, adı açıklanmayan mağdurun hastaneye kaldırıldığını ancak aldığı yaralardan dolayı hayatını kaybettiğini bildirdi.

Gusong Polis Karakolu’ndaki soruşturma departmanının başında bulunan Kang Jin-ji, NBC News’e robotun “gelişmiş bir yapay zeka robotu olmadığını, yalnızca kutuları alıp paletlerin üzerine yerleştiren bir makine” olduğunu söyledi.

Polisin robotta herhangi bir kusur veya güvenlik sorunu olup olmadığını araştırdığını söyledi.

İsminin gizli kalmasını isteyen başka bir polis yetkilisi, NBC News’e olayın insan hatasından kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Robotun sensörlerinin kutuları tespit edecek şekilde programlandığını ve NBC News’e göre gözetleme görüntülerinin elinde bir kutuyla makineye doğru yürüyen adamın potansiyel olarak kutuyu tetiklediğini gösterdiğini söyledi.

READ  Çok sayıda köpekbalığı saldırısının şişme sala zarar vermesinin ardından Mercan Denizi'nden 3 kişi kurtarıldı

Insider, merkezin sahibi olan Donggoseong Tarımsal İhracat Kompleksi’ne ulaşamadı. Ancak BBC’ye yapılan açıklamada bir fabrika yetkilisi “doğru ve güvenli” bir sistemin oluşturulması çağrısında bulundu.