Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rocky'nin yıldızı Carl Weathers'ın resmi ölüm nedeni açıklandı

Rocky'nin yıldızı Carl Weathers'ın resmi ölüm nedeni açıklandı

Haberler

Bir rapora göre Carl Weathers'ın resmi ölüm nedeni, oyuncunun uykusunda ölmesinden bir hafta sonra Cuma günü açıklandı.

“Rocky” film serisindeki Apollo Creed rolüyle sevilen Withers, ölüm belgesine göre kalp-damar hastalığından hayatını kaybetti. Patlamayla elde edildi.

76 yaşındaki adam, yıllarca kalp hastalığıyla mücadele ettikten sonra 2 Şubat gece yarısından hemen sonra Kaliforniya, Venedik'teki evinde hayatını kaybetti.

Yeminli beyanda, ölümünü yetkililere bildiren kişi olarak oğlu Matthew Weathers'ın adı geçiyor. Daha sonra cesedi yakıldı.

Ailesi geçen hafta ölümünü duyurdu.

Ölüm belgesine göre Carl Weathers 2 Şubat'ta uykusunda öldü. Getty Images
Weathers en çok Apollo Creed rolüyle tanınıyor. Getty Images

Withers ailesi yaptığı açıklamada, “Carl, olağanüstü bir hayat yaşayan olağanüstü bir insandı” dedi. “Sinemaya, televizyona, sanata ve spora yaptığı katkılarla dünya çapında ve nesiller boyunca silinmez bir iz bıraktı. O bir kardeş, baba, dede, ortak ve arkadaştı.”

1948'de New Orleans'ta doğan Withers'ın 50 yılı aşkın bir Hollywood kariyeri vardı.

“Predator”, “Happy Gilmore” ve “The Mandalorian”da unutulmaz rolleri vardı ama en çok ünlü kurgusal boksör Apollo Creed rolüyle hatırlanıyor.

Weather ilk olarak 1976 yapımı “Rocky”de Apollo Creed olarak ortaya çıktı, ardından 1979'un “Rocky II” ve 1982 yapımı “Rocky III” filmlerinde yeniden rol aldı.

Withers'ın kariyeri 50 yıldan fazla sürdü. © Lorimar Film Entertainment/Everett Koleksiyonunun izniyle
Withers kolej futbolu oynadı ve oyuncu olmadan önce NFL'de kısa bir süre görev yaptı. ©MGM/Everett Koleksiyonunun izniyle

Karakter, 1985 yapımı “Rocky IV” filminde Ivan Drogo (Dolph Lundgren) tarafından ringde öldürülmüştü, ancak bugün Michael B. Jordan, yıl boyunca “Creed” filmlerinden oluşan bir üçlemede Apollo Creed'in oğlu Adonis'i canlandırdı. Son on yıl.

Weathers'ın üretken kariyeri arasında “Oyuncak Hikayesi” serisinde Combat Carl'ı seslendirmek ve “Arrested Development”ta kendisinin kurgulanmış bir versiyonunu oynamak da yer alıyor.

Weathers ayrıca “The Shield”, “Street Justice”, “Colony”, “Chicago PD” ve “Brothers” adlı popüler TV programlarında da yer aldı.

READ  Vivica A. Fox, Jada Pinkett Smith'in Oscar tokatına verdiği yanıta ağladı

“The Mandalorian”daki çalışması ona 2021'de Drama Dizisinde En İyi Konuk Erkek Oyuncu dalında Emmy Ödülü adaylığı kazandırdı.

Weathers aynı zamanda “Üçüncü Türden Yakın Karşılaşmalar” ve “Dönüş” filmleriyle de tanınır.

Beyazperdede görünmeden önce San Diego Eyalet Üniversitesi'nde kolej futbolu oynadı ve 1970 yılında Oakland Raiders ile serbest oyuncu olarak sözleşme imzaladı.

İki sezon boyunca defans oyuncusu olarak sekiz NFL maçında oynadı ve güçlü bir güvenlik sağladı.

Weathers, ölümünden önce eski Patriots oyuncusu Rob Gronkowski ile birlikte Pazar günkü büyük maç sırasında yayınlanacak olan FanDuel için bir Super Bowl reklamı çekmişti.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/02/09/news/rocky-star-carl-weathers-official-cause-of-death-revealed/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın