Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rosenqvist, Texas IndyCar’da pol pozisyonuna yükseldi

Rosenqvist, Texas IndyCar’da pol pozisyonuna yükseldi

Arrow McLaren’den Felix Rosenqvist, Texas Motor Speedway’de PPG 375 NTT IndyCar Serisi yarışına katılma hakkı kazanırken arka arkaya ikinci pole pozisyonunu aldı ve Pazar günü 12:15 pm ET’de yeşil bayrakla işaretlendiğinde çok sayıda takım arkadaşı olacak.

9 No’lu Honda’da 219.972 mph yapan Chip Ganassi Racing’den Scott Dixon’ı ortalama 220.264 mph ile yendi.McLaren’den Alexander Rossi, 7 No’lu Chevy’de üçüncü sırada yer alacak ve Bowtie ailesinin bir başka üyesi olan Josef Newgarden From Pinsk ekibi ikinci sırada – dördüncü sıranın yanında.

McLaren’den Pato O’Ward, 5 Nolu Chevy’de en hızlı beşinci oldu ve takıma P1-3-5 eleme performansı ve başlangıca yaklaşırken üç arabanın hepsine düzlük sağladı.

Dixon’ın ikinci sıradaki bitişini tamamlayan yeni CGR sürücüsü Takuma Sato, 11 numaralı Honda çıkışında altıncı oldu.

Rosenqvist, “Arrow McLaren bize yeniden silah verdi. “Kabul edeceğiz. Burada her zaman iyiydik, ancak bu yıl tamamen yeni bir güven düzeyi var.”

Başka bir yerde, HMD Motorsports’tan David Malukas ile Dale Coyne Racing, Andretti Autosport’un en hızlı Colton Herta sürücüsünün bir sıra önünde dokuzuncu sıraya yükselerek etkilendi.

Malukas gibi, Benjamin Pedersen ve Santino Ferrucci’den oluşan AJ Foyt Racing ikilisi sıralama turlarında yüksek başarı elde ettiler, sırasıyla 13. ve 14. oldular ve sonuçlarından memnun olmak için nedenleri olan diğer sürücülerden oval çaylak Agustin Cannabino 19. oldu. Andretti Kyle Kirkwood, Meyer Schunk’tan Hélio Castroneves, Ed Carpenter Racing’den Simon Pagenaud, Conor Daly ve Rinus Vichai ve tüm Rahal-Letterman Lanigan Racing ekibinin önünde Juncos Hollinger Racing için.

Rahal, “Hayal kırıklığına uğradık,” dedi. “Sadece aerodinamik olarak düşünüyorum, büyük bir şeyi kaçırıyoruz. Araç hızlanmıyor. Bence araçlar sert ve yavaş. Bu kabul edilebilir bir şey değil.”

READ  Rapor: Lions, G Kevin Zeitler ile bir yıllık sözleşme imzaladı

sonraki: Son antrenman, 14:30 ET

sonuçlar