Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukraynalı Elina Svitolina, Monterrey Açık’ta Rus Anastasia Potapova’yı mağlup etti

Ukraynalı Elina Svitolina, Monterrey Açık'ta Rus Anastasia Potapova'yı mağlup etti

Meksika şehri – Elina Svitolina Ukrayna’nın sarı ve mavi renklerini giyin ve saldırın Anastasia Potapova Salı günü Monterrey Açık’ın açılış turunda Rusya’dan 6-2 6-1, maçı boykot etmek yerine oynayarak ülkesi için daha fazlasını yapabileceğine karar verdi.

En iyi tohum Svitolina daha önce, Uluslararası Tenis Federasyonu ve erkekler ve kadınlar tenis turları bu ülkelerden gelen yarışmacıların herhangi bir ulusal sembol, bayrak veya marş kullanmasını yasaklayana kadar Meksika’da Potapova veya herhangi bir Rus veya Belarus rakibiyle oynamayacağını söyledi.

Tenis yönetim organları Salı günü yaptığı açıklamada, Rus ve Belaruslu oyuncuların ulusal bayraklar olmadan en üst seviyede oynamalarına izin verileceğini doğruladı.

27 yaşındaki Svitolina, “Bugün benim için çok özel bir maçtı. “Çok üzgün bir ruh halindeyim ama burada tenis oynadığım için mutluyum.

“Odaklandım. Ülkem için bir görevin üzerindeydim. Başından beri önüme çıkan her şeye hazırlıklı olmak önemliydi.”

İki kez Grand Slam yarı finalisti olan Svitolina, 16 profesyonel tur tekler şampiyonluğuna sahip, 3. sırada ve şu anda 15. sırada.

2020’de bu turnuvayı kazanan Svitolina, “Kazanacağım tüm para ödülü Ukrayna ordusu için olacak” dedi.

64. dakikada Potapova karşısında orantısız galibiyete giden yolda ilk ve üçüncü maçlarda skoru bozan Svitolina, rakibine karşı oynayacak. Victoria Tomova İkinci turda.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, başkent Kiev’e giden yolda Rus tanklarından ve zırhlı araçlardan oluşan devasa bir konvoy ile Salı günü altıncı gününe girdi ve orada ve diğer büyük şehirlerde çatışmalar yoğunlaştı.

Ukraynalı yetkililer, Rusya’nın ülkenin en büyük ikinci şehri olan Kiev ve Kharkiv’deki birçok önemli yeri bombalayarak en az 11 kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin de yaralandığını söyledi.

Pazartesi günkü sosyal medya gönderisinde Svitolina, amacının tenisten IOC’nin ayak izlerini takip etmesini istemek ve “tarafsız sporcular” olarak tanımlanan Rusya ve Beyaz Rusya’dan oyuncuların bireysel rakiplere karşı olmadıklarında ısrar etmek olduğunu söyledi.

READ  Cincinnati Reds takımından Hunter Green, Los Angeles Dodgers'a yenilerek hız rekoru kırdı

Svitolina, “Rus atletlerin hiçbirini suçlamıyorum. “Vatanımızın işgalinden onlar sorumlu değil.”

Yine Salı günü, Ukraynalı Dayana Yastremska, Fransa’daki Lyon Açık’taki açılış maçında Rumen Anna Bogdan’ı 3-6 7-6 (7) 7-6 (7) yendi.

Yastremska’nın maçı, anavatanından kaçıp Cumartesi günü Lyon’a varmadan önce tekneyle Romanya’ya varmasından sadece dört gün sonra geldi. Bir Instagram gönderisinde, Rus kuvvetleri Ukrayna’dan ayrılmadan önce ilerlerken bir yeraltı otoparkında iki gün geçirdiğini yazdı.

21 yaşındaki Yastremska, Salı günkü zaferinin ardından, “Ülkem için kazandığım için mutluyum ama aynı zamanda çok üzgünüm.” dedi. “Kalbim evde, aklım burada savaşıyor, bu yüzden odak bulmak, dengeyi bulmak çok zor.

“Ülkemde olanlara kıyasla bu zafer hiçbir şey değil. Ama mutluyum, en azından ülkem için de savaşıyorum. Ukraynalılarla gerçekten gurur duyuyorum ve gerçekten şampiyonlar. Umarım her şey olur.” bir an önce bitsin.”

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.