Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Round Up: Valve’in Steam Deck incelemeleri geldi – Switch’e kıyasla neye benziyor?

Round Up: Valve'in Steam Deck incelemeleri geldi - Switch'e kıyasla neye benziyor?
resim: kapak

Valve’in Yeni Oyun Dizüstü Bilgisayarı Bir Buhar Destesi Olabilir Tamamen farklı bir kitlenin peşinde Ancak yine de Nintendo Switch ile birçok karşılaştırma yapıyor.

Nihai ürün artık birçok teknoloji ve video oyunu mağazasının elinde, peki nihai karar nedir ve Nintendo hibriti ile karşılaştırıldığında neye benziyor? Bu yeni mobil oyun sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız – okumaya devam edin! Birçoğu Nintendo melezlerine atıfta bulunan bir dizi inceleme topladık.

Tarafından bir Steam Deck incelemesi ile başlayarak nervürlüİşte sitenin genel yayın yönetmeni ve kurucu ortağı Chris Blunt’un söylediklerinin bir örneği:

“Steam Destesi süper güçlü bir anahtar olarak parlıyor… Bir dizüstü bilgisayar melezi yerine güçlü bir Nintendo Anahtarı olarak ele aldığımda Steam Destesinden gerçekten keyif aldım.”

“…Nintendo Switch’i seviyorum çünkü video oyunlarını her zamankinden daha fazla insan için erişilebilir kılıyor ve bu sayede ek zaman veya alan yatırımı yapmadan oyunların keyfini istedikleri zaman kolayca çıkarmalarını sağlıyor. TV gerekmez – cehennem, oda yok Living Wanted ve hala yeni başlayanlar ve bilgisayar oyunlarına aşina olmayan insanlar için Nintendo konsolunun bu hobi için en iyi başlangıç ​​noktası olmaya devam ettiğini düşünüyorum.

“Ancak halihazırda bir Steam kütüphanesi olan veya PC oyunlarının sularına dalmak isteyen kişiler için Steam Deck meşru bir alternatif gibi görünüyor. Her yerde ve her yerde oynamak için Switch’e güveniyor, çünkü artık oyunlar ve dosya kayıtları bir konsola bağlı değildir.Kontrol.O bulutta yaşıyor ve Steam’e erişebildiğim her yerde beni takip ediyor – Steam Deck’ten oyun bilgisayarıma, iş dizüstü bilgisayarıma ve isteyebileceğim başka her yere gelecekte.”

Tom’un cihazları Kıdemli Editör Andrew E. Friedman, cihaza beş üzerinden dört yıldız verdi ve şunları söyledi:

“Nintendo Switch’te olduğu gibi Steam Deck’te oyun oynamakla belirli bir yakınlık var. Elbette, bir monitöre veya TV’ye bağlı cihazımda oyun oynayabilirim. Ama bazen, kanepenin altında kıvrılmış daha rahat hissediyorum. elimde bir fincan çay, bir battaniye Bu esneklik, başka türlü denememiş olabileceğim bazı oyunları oynamam için beni cesaretlendirdi.”

Wes Fenlon’dan bilgisayar oyunları Cihaza 100 üzerinden 85 verdi ve “Deri adam çok sevecek” bir sistem olduğunu söyledi:

“Steam Destesi, bir Leatherman erkeğinin sevebileceği taşınabilir bir oyun sistemidir. Büyük olasılıkla Valve’deki Leatherman adamları tarafından tasarlandı ve bir oyun dizüstü bilgisayarının yalnızca büyük bir ekranı, büyük bir analog çubuğu, izleme dörtgeni varsa çalışacağına karar verdi. ve dostça bir kullanıcı arayüzünün altında uygun bir Linux masaüstüne erişim. Leathermans ile her zaman yaşadığım sorun (lütfen bana kızmayın Leatherman beyler), mini makasların ve diğer doodad’ların asla eskisi kadar iyi olmamasıdır. uygun araçları değiştirirler. Ve Steam Deck, bu her şeyi kapsayan Jack sorunundan tamamen muaf değildir – onunla iki hafta geçtikten sonra, artık masaüstümün veya Nintendo Switch gibi taşınabilir bilgisayarımın yerini almıyor.”

Engadget Kıdemli Editör Jessica Condit, Valve’ın yeni donanımına 100 üzerinden 81 verdi ve Switch karşılaştırmalarının “oldukça adil” olduğunu düşünürken, daha çok iki eski cihazın karışımı gibi:

“Pek çok insan Steam Deck’i bir Switch ile karşılaştıracak, ki bu tamamen adil, ancak Valve dizüstü bilgisayarla bir haftadan fazla zaman geçirdikten sonra, bence daha iyi bir benzetme var: Steam Deck, bir Vita ve Wii U aldığında olan şeydir. Linux’ta sarhoş ol ve ayağa kalk. Koca çocuk birlikte.”

bu IGN Genel Yayın Yönetmeni Seth J. Massey tarafından Devam Eden Bir İnceleme şunları söyledi:

“Steam Destesi’nin LCD’si 60 Hz’de 1200 x 800’de çalışıyor ve gerçekten iyi görünüyor. Çözünürlükle ilgili hiçbir şikayetim yok – bu ekran boyutunda ekstra piksellerle paketleme yapıldığında azalan bir getiri var. Bununla birlikte şunu söylemeliyim ki, En son Nintendo Switch tarzı el ekranındaki OLED ekran beni şımarttı ve Steam Deck, Nintendo’nun en son güncellemesinin sunduğu canlılık ve netliği tam olarak karşılamıyor. Ama yine de oldukça güzel, özellikle arada geri atlamazsanız bu ve bir OLED ekran. Switch’e benzer şekilde, dokunmatik özelliklidir, böylece menüler arasında kolayca gezinebilir ve hatta bazı oyunları buraya hızlıca dokunup kaydırarak kontrol edebilirsiniz.”

“…Bunu sadece birkaç aksesuarla düşünmek ilginç [Steam Deck] Birinin tek bilgisayarı olabilir ve bu kötü bir kurulum olmaz. Tüm bu çok yönlülüğü hesaba kattığınızda, bugüne kadar bir web tarayıcısı veya Netflix uygulaması olmayan Switch’in ekstra maliyeti mantıksız görünmüyor. Bir kamerası yok, bu yüzden onu video konferans için kullanamazsınız, ancak bunun dışında, hafif günlük işleri kolayca halleden, aynı zamanda bu fiyattaki diğer cihazlarda bulamayacağınız bir seviyede oyun oynayan iyi bir küçük bilgisayar. . “

İşte burada – Nintendo Switch ile bazı karşılaştırmalar ile birlikte Valve’s Steam Deck’in bazı gerçek incelemeleri. Şu ana kadar Steam Destesi hakkındaki düşünceleriniz neler? Zaten bir tane sipariş ettiniz mi? Nintendo Switch’inizin yedeği olarak görüyor musunuz? Düşüncelerinizi aşağıya bırakın.