Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Royersford Chick-fil-A, 16 yaşından küçüklerin yanlarında yetişkin olmadan yemek yemelerini yasaklıyor

ROYERSFORD, baba. (CBS) – Montgomery County’deki bir Chick-fil-A aile üyesi, bir dizi “kabul edilemez davranış” nedeniyle 16 yaşın altındaki kişilerin yetişkin gözetimi olmadan yemek yemesini yasakladığını söyledi.

Bir fast food restoran kararıydı Facebook’ta reklam verin geçen hafta.


Restoran, karara yol açan “kabul edilemez davranışların” hacim, müstehcen dil, mülke kötü muamele, personele saygısızlık ve güvenli olmayan davranışları içerdiğini söyledi.

Chick-fil-A reklamda şunları yazdı: “Bunu yayınlamadan önce çok düşündük, ancak zamanının geldiğine karar verdik. Genellikle cumartesi günleri ve okulların tatil olduğu günlerde, okul çağındaki çocuklar ebeveynleri olmadan restoranı ziyaret ediyor. “Bu çocuklar ve gençler, yerel BOUNCE parkında birkaç saat geçiriyorlar ve ardından gruplar halinde restoranımıza geliyorlar. Bir topluluk restoranı olmayı ve her yaştan misafire hizmet vermeyi seviyor olsak da, bazı konuların ele alınması gerekiyor.”

Chick-fil-A, karar için ebeveynleri suçlamadığını söyledi.

Facebook’ta “Çocuklar ve ergenler dünyada sansür olmadan gezinmeyi ve genellikle sınırları zorlamayı öğreniyorlar” diye yazdı. “Artık restoranımızda bu sınırları zorlamalarına izin veremeyiz. Çocuklarınızla konuşmanızı ve tanık oldukları ve yapmış olabilecekleri davranışları sormanızı öneririz.”

READ  Ağustos PCE enflasyon verileri fiyatların inatla yüksek olduğunu gösteriyor