Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter mevcut iş gücünün %10’unu sağlıyor – The New York Times

26 Şubat (Reuters) – The New York Times’a göre Twitter (TWTR.MX) en az 200 çalışanını veya işgücünün yaklaşık %10’unu işten çıkardı. adı geçen Pazar günü geç saatlerde, Elon Musk’ın geçen Ekim ayında mikroblog sitesini devralmasından bu yana yaşanan son işten çıkarmalar.

New York Times’ın konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan raporu, Cumartesi gecesi işten çıkarmaların, Twitter’ın çeşitli özelliklerinin çevrimiçi kalmasına yardımcı olan makine öğrenimi ve site güvenilirliği üzerinde çalışan ürün yöneticilerini, veri bilimcilerini ve mühendisleri etkilediğini söyledi.

Twitter, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Geçen ay Musk’a göre şirketin yaklaşık 2.300 aktif çalışanı var.

En son işten çıkarmalar, Kasım ayı başlarında Twitter’ın, şirketi 44 milyar dolara satın alan Musk tarafından bir maliyet düşürme önlemi olarak yaklaşık 3.700 çalışanı işten çıkarmasıyla yapılan toplu işten çıkarmaları takip etti.

Musk, Kasım ayında, reklamverenlerin içerik denetleme konusundaki endişeleri nedeniyle harcamalarını çekmesiyle hizmetin “gelirinde büyük bir düşüş” gördüğünü söyledi.

En son güncellemeler

2 hikaye daha görüntüle

Twitter kısa süre önce reklam gelirlerini bazı içerik oluşturucularla paylaşmaya başladı.

günün erken saatlerinde, bilgi Sosyal medya platformunun, gelirlerdeki düşüşü telafi etmek amacıyla Cumartesi günü onlarca çalışanını işten çıkardığı belirtildi.

Bengaluru’dan Maria Ponizeth ve Marynamy Day tarafından ek raporlama; Kurgu: Kim Coghill ve Sherry Jacob Phillips

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Toyota, Haziran ayı üretim planını tekrar 800.000 araca indirdi