Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ruslar robotik kolu harekete geçirmek için uzay yürüyüşü yapıyor

Ruslar robotik kolu harekete geçirmek için uzay yürüyüşü yapıyor
Rus kozmonotlar Oleg Artemyev ve Denis Matveev’in yaklaşık yedi saatlik uzay yürüyüşlerine ET 10:25’te başlaması bekleniyor. Uzay yürüyüşü olacak NASA’da canlı yayınkapsama alanı 10:00 ET’de başlıyor.

Artemyev ve Matveyev’in Rus Noka çok amaçlı biriminin dışında mekanizmayı kurmak için yaptığı iki uzay yürüyüşünün ilki.

Pazartesi günkü uzay yürüyüşü sırasında ikili, 37 fit (11.3 metre) bir kontrol paneli kuracak ve bağlayacak. Robot kol. İkisi de kolu kaldıracak Nauka ünitesinin dışına koruyucu kapaklar ve tırabzan montajı.

Bu robotik kol astronotlara yardım etmek için kullanılacak Ve gelecekteki uzay istasyonunun Rus bölümünden taşınması gereken eşyaları taşıyın.

Artemyev Rus Orlan uzay giysisi içinde kırmızı çizgili, Matveev ise mavi çizgili uzay giysisi içinde tanınacak.

Matveyev’in ilk uzay yürüyüşü ve dördüncü uzay yürüyüşü gazisi Artemyev.

Bu, bu yıl uzay istasyonunun dışındaki dördüncü ve genel olarak 249. uzay yürüyüşü olacak. Yörüngedeki laboratuvarın montajı, bakımı ve geliştirilmesine destek olarak.

28 Nisan’daki ikinci bir uzay yürüyüşü sırasında astronotlar, Nauka modülüyle birlikte geçen yıl fırlatıldığında robotik kolu korumak için kullanılan termal battaniyeleri kaldıracaklar. Matveev ve Artemyev ayrıca robotik kolun eklemlerini esnetecek, kısıtlamaları serbest bırakacak ve boğuşma yeteneğini test edecek.

Bunlar, Nauka’yı ve robotik kolu gelecekteki kullanım için hazırlamaya odaklanacak olan ilk uzay yürüyüşleri.

NASA astronotu Dr. Tom Marshburn, Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Rusya ile jeopolitik gerilimlerin uzay istasyonundaki yaşamı nasıl etkilediğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, “burada birlikte çok kolektif ve dostane bir ilişki ve birlikte çalışıyoruz” dedi.

NASA ekibinin ve Rus kozmonotlarının düzenli olarak yemek paylaştığını ve birlikte film izlediğini söyledi.

Marshburn, “Hayatta kalmak için birbirimize güveniyoruz, bu tehlikeli bir ortam. Ve bu yüzden sadece eğitimimize devam ediyoruz; hepimizin aynı amaç için burada olduğumuzun bilinciyle gidiyoruz: keşfetmek ve sürdürmek. bu uzay istasyonu.”

READ  NASA'nın InSight aracı Mars'taki en büyük depremi tespit etti