Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Russell’ın Singapur GP’deki kazası ‘dünyadaki en korkunç duygu’

Russell’ın Singapur GP’deki kazası ‘dünyadaki en korkunç duygu’

Her iki Mercedes sürücüsü de, eski lastikleriyle yarışı kazanan Carlos Sainz ve Lando Norris’e meydan okumak için Pirelli’nin orta lastiklerini tercih ederek geç pit stop yaptı.

Ancak Russell 62. ve son turda ikinci sıradaki McLaren’ın arkasına oturduğunda Norris dış duvara çarptı. Takip eden Russell da aynısını yaptı, ancak W14’e zarar vermek için çok daha güçlü bir temas kurdu ve ardından mızrak kafasını önce bariyerlere çarptı.

Dramatik geri dönüş, takım arkadaşı Lewis Hamilton’ı üçüncü sıraya yükseltirken, ikinci sıradan başlayan ve galibiyet için çekişme içinde olabilecek Russell ise 16. sırada yer aldı.

Russell “topun içinde kıvrılmak” istediğini söyledi.

“Şu anda sadece bir topun içinde oturmak ve kimseyle birlikte olmamak istiyorsunuz. Fiziksel ve zihinsel olarak bitkin olmak, dünyadaki en korkunç duygudur” dedi.

“Kazanma şansını kaçırdık ve sonra öyle bir hata yaptık ki, bu gerçekten yürek parçalayıcı.”

Büyük hataya rağmen Russell, düşündüğünde şu anda Formula 1 kariyerinin en iyi performanslarından birini ürettiğine inanıyordu.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14, George Russell, Mercedes F1 W14, Lando Norris, McLaren MCL60

Fotoğraf: Andy Hone / Motor sporları resimleri

Şöyle devam etti: “Şimdi dürüst olmam gerekiyor, bir saat sonra burada duruyorum, harika bir hafta sonuydu. Gerçekten her zamankinden daha iyi sürdüğümü düşünüyorum.”

“Kendimi kendimden emin ve rahat hissettim ve iki santimetrelik bir hatanın beni yere sermesine izin vermeyecektim. Zor bir gece ve zorlu bir sabah geçireceğim ama bunları arkamda bırakıp tekrar ayağa kalkacağım. Tekrar.

“Takımdan özür dileyebilirim çünkü daha fazlasını hak ettiler ama kötü bir şey oldu.”

Ayrıca okuyun:

Russell, Britanyalının zaferin kendisinden kaçtığını fark ettikten sonra yoldan çıkması nedeniyle hatasının konsantrasyon eksikliğine atfedilebileceğini de sözlerine ekledi.

READ  Başkentler, Dylan Strom'u imzaladıktan sonra açılış gecesi kadrosunu tahmin etti

Şöyle devam etti: “Bu bir hata değildi. Eğer yoldan çıkıp kilitlenseydim tamamen farklı bir hikaye olurdu ama son turda duvara çarptım.”

“Bu acınası bir hata ve bu yüzden şimdi bu kadar tuhaf görünüyor.

“Belki de konsantrasyon eksikliğindendi… Son turdu ve fırsatın kaçtığını fark ettim.

“Bu, buna bağlı kalmanız gerektiğini gösteriyor. Senaryonun ne olduğu önemli değil.”