Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Grasso, Shevchenko’ya karşı ayrı bir beraberlikte unvanını korudu

Grasso, Shevchenko’ya karşı ayrı bir beraberlikte unvanını korudu

Alexa Grasso, Valentina Shevchenko’ya karşı oynadığı rövanş maçında unvanını korudu ancak rekoruna galibiyet eklemedi.

Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da düzenlenen Noche UFC ana etkinliğinde Grasso (16-3-1 MMA, 8-3-1 UFC), Shevchenko (23-4-1 MMA, 12-3-1 UFC) ile karşılaştı. Bayanlar sinek sıklet şampiyonluğu için acil rövanş maçı. Beş zorlu ileri geri turun ardından jüri, kazananı belirleyemedi. İki hakem 48-47’lik skorla düello kararı alırken, üçüncü hakem 47-47’lik skorla berabere sonuçlandı.

Mücadelenin açılış anlarında Meksika yanlısı kalabalık çeşitli sloganlar atarken, ana katılımcılar etkinliğe ilk çarpıcı konuşmalarıyla başladı. Shevchenko alt etmeyle işleri karıştıracaktı ama Grasso bunu kabul etmedi. Ancak birkaç dakika sonra Shevchenko mücadeleyi tuvale taşımayı başardı. Grasso neredeyse pes edecekti ama ayağa kalkarak seyircilerden daha fazla alkış aldı.

İkinci turun başlarında Shevchenko ayakta dansa liderlik etmeye devam etti, ancak Grasso’nun alt etme girişimi engellendi. Sıfırlamadan kısa bir süre sonra Grasso, güçlü bir sağ eliyle bağlantı kurarak Shevchenko’yu yere düşürdü. Grasso fırsattan yararlanmak için acele etti, ancak Shevchenko sonraki saldırıları yavaşlatmayı başardı.

Grasso birkaç kısa vuruşla bağlantı kuracak alan buldu, ancak Shevchenko korkuyu atlattı ve ardından muhteşem bir çift bacak tamamladı. Grasso giyotinle boğulmakla tehdit etti, ancak Shevchenko sonunda özgür kaldı. Grasso kornanın önünden güzel şutlar attı.

Shevchenko üçüncü turun ilk büyük hamlesiyle Grasso’yu temiz bir şekilde düşürdü. Daha sonra hızla boynuna saldırdı ve sabitlenmiş bir giyotin girişimine atladı. Grasso sakin kaldı ve bu da sonunda Shevchenko’nun teslim olmaktan vazgeçmesine yol açtı. Shevchenko daha sonra Grasso’nun sırtını aldı ve turun geri kalanında pozisyonu kontrol etti.

READ  Devler, Padres - NBC Sports Bay Area ve California'yı yendikten sonra hücum mücadeleleriyle ilgilenmiyor

Grasso iyi bir alt etme girişiminde bulundu ve Shevchenko bir elini minderin üzerinde tutmaya çalışırken birkaç güzel dizini kafasına indirdi. Daha sonra Shevchenko’yu minderin üzerine fırlattı ve koluna saldırdı, ancak Shevchenko kaydı ve ikili, kafesin ortasına karşılıklı darbeler yapmaya geri döndü. Shevchenko, 30 saniyeden az bir süre kala alt etmek istedi ancak kendini Grasso’ya karşı dizini savunurken buldu.

Mücadele son tura yaklaşırken son beş dakikada birisinin açıklama yapması gerekti.

Shevchenko hızlı bir vuruşla çalıştı ve kahrolası Grasso’nun peşinden koşarken en yüksek ses seviyesini sağladı. Shevchenko kafa kilidini çıkarmaya gitti ama Grasso tersine döndü ve onu geri getirdi. Grasso büyük yumruklar yağdırıyor. Daha sonra bir vücut üçgenini kilitledi ve arkadan çıplak bir boğulmaya gitti. Shevchenko vurmadı ama aynı zamanda son kornadan önce Grasso’yu sırtından indiremedi.

İnanılmaz bir 25 dakikanın ardından geriye kalan tek şey kazananı belirlemekti; ancak Bruce Buffer’ın grup kurasını açıkladığı akşam kazanan olmayacaktı.

Grasso, dövüş sonrası röportajında ​​Daniel Cormier’e “Tüm bu süre boyunca çok yakındım ve çok fazla hasar verdim” dedi. “Teslim olmaya çalıştığımı biliyorum ve sanırım yeterince yaptım.”

Ancak Shevchenko, dövüşün sonucuyla ilgili fikrini daha açık bir şekilde ifade etti.

Shevchenko, Cormier’e, “Sanırım benim açımdan 3-2 oldu ama sanırım hakemler biraz baskı hissetti çünkü Meksika Bağımsızlık Günü’ne benziyordu” dedi. “Bu yüzden Meksikalı dövüşçüye bir tane daha vereceklerini düşünüyorum.

…Sonuna kadar savaştım ve yeterince yaptığımı düşünüyorum. Adil bir mücadelede, adil bir rekabette zafer benim olacak.”

İkili ilk kez Mart ayında UFC 285’te karşılaştı ve burada Grasso, dördüncü turda Shevchenko’yu yenerek yılın en büyük yenilgilerinden birini yaşadı. Sonuç, maçın anında tekrar oynanmasına yol açtı. İkinci karşılaşmanın beraberlikle sonuçlanmasının ardından üçüncü karşılaşma ufukta görünüyor.

READ  Deandre Ayton muhtemelen bu yaz taşınacak. Pistonlarla ne kadar uyumlu?

Noche’nin tam UFC sonuçları şunları içerir:

 • Alexa Grasso – Valentina Shevchenko berabere bitti (48-47, 47-48, 47-47)
 • Jack Della Maddalena Def. Kevin Holland bölünmüş kararla (29-28, 28-29, 29-28)
 • Raul Rosas Jr. yenildi. Terrence Mitchell TKO aracılığıyla (yumruklar) – 1. Tur, 0:54
 • Daniel Zellhuber Def. Christos Giagos teslimiyet yoluyla (anaconda boğulması) – 2. Tur, 3:26
 • Kyle Nelson yenildi. Fernando Padilla oybirliğiyle alınan kararla (29-28, 29-28, 30-27)
 • Lope Godinez savundu. Elise Reed teslim yoluyla (arkadan çıplak boğulma) – 2. Tur, 3:38
 • Roman Kopylov yenildi. Josh Fremd, TKO (vücut vuruşu) aracılığıyla – 2. Tur, 4:44
 • Edgar Chérez ve Daniel Lacerda müsabakanın yapılmayacağını ilan etti (hakemin uzaklaştırılması kararı bozuldu) – 1. Tur, 3:47
 • Tracy Cortez defans. Jasmine Jasudavicius oybirliğiyle alınan kararla (30-27, 30-27, 29-28)
 • Charlie Campbell yenildi. Alex Reyes TKO aracılığıyla (yumruklar) – 1. Tur, 3:38
 • Josephine Knutson yendi. Marnik Man oybirliğiyle alınan kararla (30-24, 30-25, 30-27)

Kart hakkında daha fazla bilgi edinmek için Noche UFC’nin MMA Junkie Etkinlik Merkezi’ni ziyaret edin.

MMA Junkie’yi mutlaka ziyaret edin instagram Sayfa ve Youtube MMA hayranlarıyla bu konuyu ve daha fazla içeriği tartışabileceğiniz bir kanal.