Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya ve ABD enerji bakanlıkları küresel petrol piyasasının istikrara kavuşturulmasını tartışıyor – Rus siyaseti ve diplomasisi

Moskova, 11 Kasım / DOS /. Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Pavel Sorokin ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı David Dirk, iklim değişikliği konusunu görüşmek üzere Glasgow’da bir araya geldi. Küresel petrol piyasasının istikrarı ile ilgili konuları tartışmak için Yapı Konferansı Taraflar Konferansı’nın bir toplantısını yaptılar. Rusya Enerji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, iklim gündemi ile ilgili konular hakkında yorum yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Toplantı, küresel petrol piyasasını daha da istikrara kavuşturmak için G20 çerçevesinde çok taraflı işbirliğine odaklandı. Ayrıca Pavel Sorokin ve David Dirk, iklim gündemi ile ilgili konularda görüşlerini paylaştı.”

Rusya Enerji Bakanlığı ile ABD Enerji Bakanlığı arasındaki toplantılar çok nadirdir. Bu tür etkileşimler en son 2020 yılının ortalarında, ABD dahil olmak üzere petrol üreticisi ülkelerin petrol piyasası durumunu istikrara kavuşturmak için acil toplu kararlar almaları gerektiğinde ortadan kaldırma şeklini aldı.

Enerji bakanları düzeyinde son yüz yüze görüşme 2018 yılında yapılmıştır. 11 Eylül’de Moskova ile Washington arasındaki işbirliği yollarını görüşmek üzere Moskova’da görüşmeler yaptılar. Ve uzun vadeli istikrar.

Rusya ve ABD arasındaki enerji işbirliği, Washington’un ambargosu nedeniyle askıya alındı. Özellikle ABD merkezli yaptırımlar, Kuzey Kutbu da dahil olmak üzere Rus sularındaki geliştirme projeleriyle yatırım ve teknik işbirliğini kısıtlıyor.

READ  BM, Türklerin Pile'deki barış güçlerine yönelik son saldırısını görüşecek