Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SAG-AFTRA Stüdyolara Boyun Eğme Planı Yok – Son Tarih

SAG-AFTRA Stüdyolara Boyun Eğme Planı Yok – Son Tarih

SAG-AFTRA ile AMPTP arasındaki görüşmelerin durmaya devam etmesi nedeniyle aktörün grevi 100. gününe ulaştı.

Üyelerinin devam eden desteği ve diğerlerinin yanı sıra WGA, IATSE ve Teamsters gibi kardeş sendikaları destekleyen baş müzakereci Duncan Crabtree-İrlanda, katılan herkesin adil bir anlaşmaya varabileceğinden emin olmaya devam ediyor.

“Üyelerimizin birliği ve gücünün çok etkileyici olduğunu düşünüyorum. Grev hatlarında da gördüğünüz gibi, üyelerimiz tamamen bu işle meşguller. Grev liderlerimiz her zaman görünür durumda; “Yürüyüşlere gelen herkes, bir Bir anlaşmaya varılana kadar bize kesinlikle yardımcı olacak amaç birliği.”

“Beklemiyordum [negotiations] “Uzun bir süre gitmemiz gerekecek,” diye devam etti. “Pazarlık yapmadan geçirdiğim süre kesinlikle mantıksızdı. Stüdyoların ve yayıncıların artık bizimle masaya oturması gerekiyor. İlk 80 gün boyunca orada olmaları gerekiyordu ama olmadı. Ben çok heyecanlıyım. bunun gerçekleştiğini görüyorum ve yakında gerçekleşeceğini düşünüyorum.” “İnsanları müzakere masasına geri döndürmek için resmi kanalların dışında çok fazla baskı olduğunu düşünüyorum, bu yüzden bunun yakın zamanda gerçekleşeceği konusunda iyimserim. Güçlü duracağım ve adil bir anlaşma yapacağım.”

Rosie Cordero/Son Teslim Tarihi

SAG-AFTRA müzakere komitesi üyesi Michelle Hurd yakın zamanda başrolde yer aldı. yıldız Trek: Picard, 100 gün boyunca işlerin nasıl geliştiğine bakılıyor ve aynı zamanda grevden etkilenen diğer işçilerin içinde bulunduğu kötü durum da kabul ediliyor.

“İlginçti. İlk gün sanki odadan özgürleşmiş gibiydik. Hepimiz dışarı çıktık ve ‘Evet! Grev, grev, grev, sözleşme yapalım’ dedik. 100. günde ise daha aktif hale geldim. dedi Hurd.

“Sokağa çıktığımda hissettiğim dayanışma inanılmaz. “WGA’nın bu şekilde hala bizimle olması olağanüstü çünkü onlar zaten sözleşmelerini kazandılar. Halkla konuştuğumuzda insanlar soruyor: Peki ya “Kaligraflar, makyaj sanatçıları, sektörümüzün dokunaçlarının parçası olan insanlar? Canları yanıyor ama buradalar. Anlıyorlar çünkü onlar da canı yanıyor. Anlamadılar.” Sözleşmeleri de alamayacağız. Böylece hepimiz mücadelemizde daha kenetlenmiş ve birleşmiş olacağız.”

Heard, müzakere komitesinin “bu işi bitirmesi” yönündeki çağrıları anlıyor ancak yapılan fedakarlıkların boşa gitmesini istemiyor.

“100’üncü günde anlaştık madem o zaman bütün bunlar ne içindi? 100’üncü gündeyiz çünkü [the AMPTP] Masaya gelmedi. Onlar masaya geldiklerinde biz müzakereye hazırız, istekliyiz ve mutluyuz.

Şöyle ekledi: “Garip olan şu ki, ne kadar beklersek o kadar çatlayıp eriyeceğimizi ve kararlılığımızın zayıflayacağını düşünüyorlardı.” Tam tersine biraz daha öfkeliyiz. Kendimizi saygısız ve küçümsenmiş hissediyoruz çünkü pes edecek ve neden bu iyi sözleşme için mücadele ettiğimizi unutacak kadar aptal olduğumuzu düşünüyorlar. Kavga etmemizin nedeni, işçi sınıfından bir aktörün, hepimizin çok sevdiği hikaye anlatmanın bu güzel ve kutsal sanatı yoluyla geçimini sağlama becerisine sahip olmasıdır.

Hurd, SAG-AFTRA’nın “son kırk yıldaki enflasyonu yansıtan” mali artışların eksikliğine dikkat çekti. Oyuncu arkadaşı Garrett Dillahunt ile paylaştığı evinde kendini iki kat daha fazla hissetti.

“1983’ten bu yana bu rakamları yükseltmeyen bir sektörde nasıl çalışabilirim? 100. günde daha birlik ve beraberlik içindeyiz. İstediğimize daha çok odaklanıyoruz, bu da yardımcı olacak iyi, adil bir ücret sözleşmesidir.” birden fazla kategoride 160.000 üyeden oluşan sendikamızın tamamı. Her zamankinden daha güçlü olduğumu hissediyorum.”

“Tarihin doğru tarafındayız” diye ekledi. Acıyı anlıyorum. Ben de bunu hissediyorum. Bir aktörle evliyim. Kötü bir seçim yaptık çünkü ikimiz de işsiziz. Bundan %100 etkilendim. Ama bir gün daha uzun, bir gün daha güçlü. İstediğimizi alacağız.”

Rosie Cordero/Son Teslim Tarihi

Grev çizgileri, destekleri diğerlerini en iyi ve en kötü günlerde görünmeye devam etmeye teşvik eden Hollywood’un temel dayanaklarından John Ortiz gibi aktörleri ön plana çıkardı.

Cord Jefferson’un yönettiği filmde başrol oynayan Ortiz, “Büyüdüğümde gururlu ve ev çocuğu gibi hissettim. Ama artık grev başladığından beri her gün dışarı çıkıyorum. Kendimle bu anlaşmayı yaptım” diyor. Amerikan fantezisi.

Şöyle devam etti: “Kendime kulaklıklarımı takıp yürüyeceğimi söylediğim günler, biriyle bağlantı kurduğum günlerdir. Dün, Sony’den benimle tüm stüdyoyu dolaşmayı ne kadar istediğini ancak yeni ameliyat olduğu için bunu yapamadığını açıklayan biriyle konuştum. Kanseri yeni yendim. Hayata, minnettarlığa ve ne olursa olsun ortaya çıkmanın önemine dair bu harika sohbeti gerçekleştirdik. Bu, grev hattında nasıl ilham bulabileceğinizin ve eğer açıksanız organik olarak nasıl bağlantılar kurabileceğinizin sadece bir örneği.

Ortiz, otuz yılı aşkın bir süredir tiyatro ve Hollywood’da Latin yeteneklerin önünün açılmasına yardımcı oluyor. Endüstri veterinerinin, Diana Maria Rivas ve Lisa Vidal tarafından başlatılan bir grup olan Latinas Acting Up tarafından bir araya getirilen haftalık flash mob’lara sıklıkla katıldığı görülebilir.

“Kültürler, cinsiyetler, kimlikler ve meslekler gibi hayatın tüm bu harika sektörlerini kesen ortak noktaları paylaştığını keşfettiğiniz insanlarla o kadar çok bağlantı kuruyorum ki. Ne kadar acı verici olsa da harika da olabilir. Hepimiz bunu elde etmek isteriz. İşe dönelim,” dedi Ortiz. “Bu dizi için Toronto’da çekmem gereken iki sahne kaldı. Başlamak istediğim başka bir film var. Ayrıca tanıtımını yapamayacağım ve adil bir anlaşma sağlanana kadar yapmayacağım, gurur duyduğum iki filmim var.

Müzakere Komitesi iyi günlerin de kötü günlerin de tehlikede olduğunun farkındadır. Deadline, topluluk bularak kötü günlerinin ne kadarının iyi günlere dönüştüğünü tartışan SAG-AFTRA üyeleriyle konuştu. Hurd, Ortiz’in dinlemeye açık olma veya sadece merhaba deme duygusunu yansıtıyor.

“Olanlara çok kızdığımda buraya geliyorum ve bu öfkeyi sürdürmek yerine ilham alıyorum, cesaretlendirildiğimi ve desteklendiğimi hissediyorum. Şaplak atma dünyasında bir tür delilik var. aileniz haline gelen insanlar. Mesela kendinizi zayıf hissettiğinizde veya ağlayacak bir omuza veya sizi duyacak bir kulağa ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde Grev hattına ve daha önce tanımadığınız ve belki de hiç tanımadığınız insanlara gidebilirsiniz. tanışma şansı. Göz göze gelirsiniz ve aniden şöyle dersiniz: “Aman Tanrım, seni gördüğüme çok sevindim.” En kötü gününüz, bir durumda en iyi gününüz olur “Kulağa korkunç geliyor ama değil. Aslında güç veriyor. “

Müzakere komitesinin bir üyesi olan Kevin E. West yakın zamanda ortaya çıktı. Iyi değerli taşlarüyelerinin çoğunun sahip oldukları zamanın sınırlı olduğunu kabul ederek üyelerini dışarı çıkmaya devam etmeye çağırıyor.

“Dayanışma bir yüzdeyle ilgili değildir. Dayanışma temel bir inanç sistemidir ve kişisel gücünüz, finansal bağımlılığınız ve duygusal zihinsel durumunuz açısından. Herkesin elinden geldiğince ve mümkün olduğu kadar dışarı çıkmasına ihtiyacımız var.” “İster haftada üç gün, ister 45 dakika, ister haftada iki gün üç saat. Bizim için hiçbir farkı yok. Bu ülkenin herhangi bir yerindeki partileri seçin; New England, Orta Atlantik, Atlanta, New York, Chicago, Los Angeles. Yapabileceğinizin dışına çıkın. Öğle yemeği yerine bir arkadaşınızı getirin ve onlara katılın. Bir atıştırmalıkla grev hattına gelebilir ve bir tabela taşıyabilirsiniz. Sadece bize hiçbir yere gitmediğimizi göstermene ihtiyacımız var.

Rosie Cordero/Son Teslim Tarihi

SAG-AFTRA müzakere komitesi üyesi ve Los Angeles Engelli Sanatçılar başkanı Nicole Serrell, 100 gün boyunca görülen güçlü üyelik katılımını övdü. Ağustos ayında “Ramping Up: A Cross-Sendikal Oturma Eylemi” gibi oturma eylemlerinin düzenlenmesine yardım etti.

Cyril, “Ortaya çıkan her üye eşit derecede önemlidir. Bu güçtür. Birleşerek güç gösteriyoruz ve bu birlik her zamankinden daha birlik içinde” dedi ve şöyle devam etti: “Üyelerin enerjisini burada görebilirsiniz. Kararlıyız ve azimliyiz ve tüm üyelerimiz için adil bir anlaşma sağlanana kadar geri adım atmayacağız. Kimse greve gitmek istemez, değil mi? Ama bunu topluluk ve birlik içinde görmek, sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağımız bir şeydir. Bu nedenle, bu hareketi desteklemek için çizgide yürüyen, pankart tutan ve sosyal medyada paylaşım yapan her üyeye teşekkür ederiz.

READ  Gwyneth Paltrow kayak deneyimi - CANLI: Oyuncu mahkemeye kayak kazasının 'cinsel saldırı' olduğunu düşündüğünü söyledi