Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung, Bixby'nin henüz ölmediğini söylüyor

Samsung, Bixby'nin henüz ölmediğini söylüyor

Görünüşe göre Bixby henüz ölmemiş. Samsung'da yönetici CNBC diyor ki Şirketin, sesli asistanını yapay zeka özellikleriyle donatmak için “çok çalıştığını” göstermesi, şirketin Gemini gibileri bir yedek olarak değil, bir rakip olarak gördüğünü gösteriyor.

Bunu bilmek güzel, çünkü bazılarımız merak etmeye başlıyor. Bu yılın başlarında Samsung, amiral gemisi telefonları için bir dizi yeni yapay zeka özelliğini duyurduğunda, ses asistanından çok az bahsedilmişti. Samsung ve Google, Google'ın cihaz içi yapay zeka modeli olan Gemini Nano ile Galaxy S24 telefonlarında da büyük bir anlaşma yaptı. Samsung'un Bixby'yi Google Assistant Gemini ile değiştireceğini görmüyoruz ancak görünen o ki plan bu değil.

Samsung'un mobilden sorumlu başkan yardımcısı Won Joon Choi, CNBC'ye yaptığı açıklamada, “Bixby'nin üretken yapay zeka ile donatılabilmesi için Bixby'nin rolünü yeniden tanımlamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi ve “daha akıllı” olması gerektiğini ekledi. “Ve daha doğal konuşabiliyor.” Şu anda Samsung, yapay zekayı sesli asistanına entegre etmeye çalışan tek teknoloji şirketi değil. Apple'ın bu yılki WWDC konferansında yapay zeka destekli Siri'yi duyurması bekleniyor.

Bu arada Galaxy S24'ün yapay zeka özellikleri, One UI 6.1 güncellemesiyle geçen yılki telefonlara geldi. Paketin tamamı olarak adlandırılan Galaxy AI şimdilik ücretsizdir. Samsung gelecekte AI özellikleri için ücret almayı planlıyorsa şu anda sunabileceğinden çok daha fazlasını sunmak zorunda kalacak. Bu vizyon her ne ise Bixby onun bir parçası gibi görünüyor.

READ  Ford, 800 beygir gücündeki Mustang GTD'yi tanıttı