Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni bir rapor AirPods Lite'ın bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağını söylüyor

Yeni bir rapor AirPods Lite'ın bu yılın sonlarında piyasaya çıkacağını söylüyor

Apple'ın bu yılın sonlarında AirPods serisini birden fazla yeni modelle yenilemesi bekleniyor. Analist Jeff Poe, Pazartesi günü yatırımcılara gönderdiği yeni bir notta bu beklentileri doğruladı ve Apple'ın 2024'ün ikinci yarısında yeni, daha düşük maliyetli AirPods Lite'ı piyasaya süreceğini söyledi.

Pu ayrıca yeni AirPods Max'in bu yılın sonlarında geleceğini doğruladı.

AirPods Lite

Pu, raporda AirPods üretiminin bu yılın sonlarında “daha düşük maliyetli bir modelin piyasaya sürülmesi sayesinde” artacağını açıklıyor. Pu'nun raporu genel olarak AirPods üretiminin Apple ve ortakları için genel tedarik zinciri üzerindeki etkisine odaklanıyor. Pu, AirPods hacminin “mevcut modellere olan zayıf talep” nedeniyle toplamda 2024 yılında yıllık %4 düşüşle 55 milyon adede düşeceğini söyledi.

Pu, “AirPods Lite” olarak adlandırdığı bu düşük maliyetli AirPod'lardan ne bekleyebileceğine dair herhangi bir spesifik ayrıntı sunmuyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo da Apple'ın AirPods'un 2024'te piyasaya sürülecek daha düşük maliyetli bir versiyonu üzerinde çalıştığını bildirdi. Kuo, “AirPods Lite” olarak adlandırılan modelin fiyatının 99 dolara kadar çıkabileceğini öne sürdü.

Bloomberg Mark Gurman, Apple'ın bu yıl AirPods 4'ü iki farklı modelle tanıtmayı planladığını defalarca bildirdi. Her iki AirPods 4 modelinin de yeni bir tasarıma ve USB-C şarj kutusuna sahip olması bekleniyor ancak yalnızca üst seviye sürüm gürültü engelleme gibi özellikleri destekleyecek.

Geçmişte de belirttiğimiz gibi Pu ve Kuo'nun AirPods 4'ün aynı düşük kaliteli versiyonundan mı bahsettiği belli değil. Bloombergya da tamamen farklı bir ürün olup olmadığı net değil. Muhtemelen yıl ilerledikçe daha fazlasını öğreneceğiz.

Apple şu anda AirPods'un beş farklı sürümünü satıyor:

Fırsatı takip edin: İş Parçacığı, heyecan, instagramVe Mastodon.