Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung Galaxy S25 daha iyi bir kameraya sahip olabilir ve 1 inçlik sensör geliştirme aşamasındadır

Samsung Galaxy S25 daha iyi bir kameraya sahip olabilir ve 1 inçlik sensör geliştirme aşamasındadır

Samsung, Galaxy S22’de 12MP birincil kameraları 50MP kameralara yükseltti. Galaxy S23 ve Galaxy S24, Galaxy S22 ile sunulan aynı 50 megapiksel birincil kamerayı kullanıyor. Ancak önümüzdeki yıl Galaxy S25 ve Galaxy S25+’ın daha yeni bir kamera sensörüne geçmesiyle bir değişiklik görebiliriz.

Galaxy S25 ve Galaxy S25+, Sony kamera sensörlerini kullanabilir

uyarınca İhbarcı Revegnus’un raporu (@Tech_Reve), Galaxy S25 ve Galaxy S25+, Galaxy S22, Galaxy S23 ve Galaxy S24’te kullanılan 50MP ISOCELL GN3 kamera sensöründen vazgeçecek. Her iki telefonun da Sony’nin yeni bir kamera sensörüne geçeceği bildiriliyor. Ancak bu kamera parçasının tam sensör boyutu ve model numarası açıklanmadı. Samsung’un daha büyük bir kamera sensörü kullanıyor olması mümkün ancak daha güvenilir ve derinlemesine bilgiler ortaya çıkana kadar hiçbir şey kesin olarak söylenemez. Galaxy S25 serisinin olası duyurusuna bir yıldan fazla süre kaldığımızı hatırlatmamız gerekiyor.

Samsung’un Galaxy S25 serisiyle amiral gemisi akıllı telefon serisinde birçok büyük değişiklik yapması bekleniyor. Galaxy S serisinin 16. yinelemesiyle şirketin, herhangi bir şekilde tasarlanmış genel amaçlı bir yonga seti olan mevcut Exynos yonga setinin aksine, Galaxy S25 serisi için özel olarak tasarlanmış yeni bir şirket içi yonga seti tanıtması bekleniyor. akıllı telefon markası bunu kullanabilir. Dahili olarak buna “Dream Chip” denir ve çok güçlü bir AMD RDNA3 tabanlı GPU içerebilir.

Samsung’un 1 inçlik ISOCELL kamera sensörü üzerinde çalışıyor olması mümkün

Samsung, Galaxy S25 Ultra için 200 megapiksel kamera sensörüne sadık kalabilir. Ancak amiral gemisi bir akıllı telefon için yeni bir sensör geliştirmek mümkün. Daha büyük bir sensör boyutuna sahip olabilir. ayırmak Rehber Revegnus’tan talep Samsung’un 0,8 µm piksel, çift piksel otomatik odaklama ve sensör içi yakınlaştırma özelliklerine sahip 1 inçlik ISOCELL kamera sensörü üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Ancak bu kamera sensörünün model numarası açıklanmadı.

READ  Hiçbir zaman bir dilek listesi olmayan ebeveynler için 45 Noel hediyesi

Bu, Samsung’un 1 inçlik kamera sensörünün ilk kez söylentisi değil. İki ayrı rapor, şirketin bir değil iki adet 1 inçlik kamera sensörü üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Ancak Samsung’un yakın gelecekte bu sensörü kullanması beklenmiyor.