Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

San Diego Wave, NWSL rekoru olan 120 milyon dolarlık bir değerlemeyle satıldı

San Diego Wave, NWSL rekoru olan 120 milyon dolarlık bir değerlemeyle satıldı

San Diego Wave yakında yeni sahiplenilecek ve rekor fiyata sahip olacak.

Ana sahibi Ron Burkle, kulübü Levin Lichtman ailesine toplam 120 milyon dolar değerleme ancak 113 milyon dolar nakit harcama karşılığında satmayı kabul etti. İster değerlemeye ister harcanan miktara göre değerlendirilsin, satış bir NWSL kulübü için kolaylıkla rekor bir harcamayı temsil ediyor. 120 milyon dolarlık değerleme, Bhathal ailesinin 2024'ün başlarında tamamlanan bir anlaşmada Portland Thorns için ödediği önceki 63 milyon dolarlık harcamanın neredeyse iki katı.

Devam eden bir anlaşma hakkında kamuoyuna konuşma yetkisi olmayan ve satışı yakından takip eden bir kaynağa göre Burkle, iki anlaşma üzerinden tamamlanacak olan anlaşmanın bir parçası olarak 2024 sezonunun sonuna kadar ana sahip olarak kalacak. İlk anlaşmanın değeri kulübün %35'i için 35 milyon dolar olup, ikinci anlaşma 2024 sezonundan sonra, kulübün geri kalan %65'i için ise 78 dolar karşılığında tamamlanacak. milyon.

Kaynak, NWSL yönetim kurulunun bu haftanın başında satış yönünde oy kullandığını da ekledi.

Yeni sahiplik grubu, yatırım şirketi Levin Lichtman Capital Partners'ı ortaklaşa yöneten Loren Lichtman ve Arthur Levin'den oluşuyor.

Sportico, Wave satışıyla ilgili haberi ilk bildiren oldu.

NWSL Komiseri Jessica Berman yaptığı açıklamada, “Levine Leichtman ailesini San Diego Wave sahiplik grubuna davet etmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Atlet. “Kadın futbolunun uzun süredir destekçileri olan Arthur ve Lauren, ligimizin toplumumuz üzerinde yaratabileceği etkiyi çok iyi biliyorlar ve akıllı yatırımcılar olarak ligimizi ve kulüp işletmelerimizi büyütmeye devam etmek için sahip olduğumuz fırsatların farkındalar.”

Bu hikaye güncellenecektir.

Gerekli okuma:

(Fotoğraf: Kelvin Coe-USA Today Sports)