Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Gerrit Cole'un dirsek yaralanması: Doktor, Yankees'in neden daha fazla teste ihtiyacı olduğunu açıklıyor

Gerrit Cole'un dirsek yaralanması: Doktor, Yankees'in neden daha fazla teste ihtiyacı olduğunu açıklıyor

New York Yankees'in dış saha oyuncusu Gerrit Cole'un yaralı dirseği üzerinde daha fazla test yaptırmak için Los Angeles'a gitmesinin tamamen mantıklı bir nedeni var – ilk bakışta bile ulnar kollateral bağda bir sezon gerektirebilecek korkunç bir yırtık ortaya çıkmamıştı. -Tommy'nin konuşmasını bitiriyorum. John'un ameliyatı, ortopedi cerrahının söylediğine göre Atlet.

En iyi testler bile bazen başarısız olur ve en iyisi güvende olmaktır.

New York'taki NYU Langone Health'de ortopedi spor cerrahı olan Dr. Guillem Gonzalez Lomas, “Her testte, çok küçük de olsa bir şeyin gözden kaçırılma olasılığı vardır” dedi.

Cole'un fiziksel muayenelerini incelemeyen ancak birkaç dirsek yaralanmasını tedavi eden Gonzalez Lomas, “her şeyi tanıya entegre etmenin” önemli olacağını söyledi ve MRI'nin bağ yırtıklarını tespit etmede “çok hassas” olmasına rağmen “hiçbir testin yapılmadığını” belirtti. önemli.” %100 hassas.”

Doktor, “Doğru karara varmak için gerçekten her şeyi bir araya getirmeniz ve bazen testleri tekrarlamanız gerekiyor” dedi.

Cole Çarşamba günü Los Angeles'a uçtu ve burada Perşembe günü ünlü ortopedi cerrahı ve dirsek bakımı uzmanı Dr. Neil El Atrash tarafından muayene edilecek. Yönetici Aaron Boone, Tampa, Florida'da gazetecilere verdiği demeçte, Cole'un halihazırda bir MRI, CT taraması ve röntgenden geçtiğini ve şimdi “daha gelişmiş testlere” tabi tutulacağını söyledi.

Ligden bir kaynak doğruladı Atlet Cole'un şu anda bir ila iki ay kadar sahalardan uzak kalması bekleniyor. Boone bir zaman çizelgesi vermeyi reddetti.

Boone, testlerin hiçbirinde yırtık bulunmadığını ancak inflamasyonu tespit ettiklerini söyledi. Yankees'in personel kararlarına aşina olan bir kaynak şunları söyledi: Atlet Cole'un hastalığının kesin nedenini belirlemek için daha fazla inceleme yapmak istediğini söyledi. Cole, Yankees'e bu bahar gezileri arasında toparlanmakta zorluk çektiğini söyledi.

READ  Minnesota Wild oyuncusu Ryan Hartman, Red Wings oyuncusu Alex DeBrincat'a müdahale ettiği için iki maç ceza aldı.

Kaynak, Cole'un 1 Mart'taki ilk bahar antrenman gezisinden sonra, iki atışta kazandığı üç koşudan vazgeçtiğinde ilk kez bir şeyler hissettiğini söyledi. Cole başlangıçta ilk periyodu başaramadı, ikinci periyotta oyuna dönmeden önce sadece iki çıkış yaptı ve üçüncü kareden de ilk çıkışı elde etti. İşte o zaman Yankees, canlı vuruş antrenman seansları için onu yalnızca kontrollü ortamlarda oynatmaya başladı. Pazartesi günü oynaması planlanmıştı ancak onun yerine buza yerleştirildi.

Yankees, Cole'un en azından sezona sakatlar listesinde başlamasını bekliyor ve onun gitmesi, geçen yıl Doğu Amerika Ligi'nde dördüncü sıradan geri dönmeyi ümit eden takım için büyük bir darbe olur. Houston'daki Astros'a karşı Açılış Günü başlangıç ​​rolü, Yankees'in birinci sınıf sağ kolu Marcus Stroman'a düşebilir. Boone, Carlos Rodon'u sezonun ikinci başlangıcı için programına uygun tutma eğiliminde olduğunu söyledi.

Gonzalez Lomas, AL Cy Young Ödülü sahibi ve 11 yıllık emektar Cole'un, dirseğinde bir sorun olduğunda fikir sahibi olacak kadar vücudunu yeterince iyi tanıdığını söyledi.

Doktor, “Bahar antrenmanının bu noktasında olması gereken yerde olmadığını bilen bir adamınız varsa, bunu ciddiye almalısınız ve bu da oldu” dedi.

Gonzalez Lomas, Cole'la ilgili yanlış olabilecek şeylerin uzun bir listesi olduğunu ekledi.

Doktor, “Tendinit, kemik morlukları veya eklemin kendisiyle ilgili problemler, sadece iltihaplanma gibi her şey” dedi. “Eklem iltihaplanabilir ve yapısal bir hasara sahip olmayabilir, ancak atış kalitesini, hızı ve toparlanmayı etkileyebilecek ağrılara sahip olabilir.”

Elbette dirsek yaralanmaları karmaşık olabilir. 2014 yılında, Yankees'in yardımcısı Masahiro Tanaka'nın sağ dirseğinde kısmi bir yırtık vardı ve Tommy John ameliyatı olmadan dokuz profesyonel sezon daha (MLB'de altı, Japonya'da üç) sahaya çıktı. Ancak 2020'de, birden fazla MRI taraması, o zamanlar Yankees'in sağ elini kullanan Luis Severino'daki UCL hasarını tespit edemedi. Severino daha sonra kontrast boya içeren bir MR çektirdi ve kısmi bir yırtık ortaya çıktı. Severino, Tommy John'un ameliyatına ihtiyaç duydu ve 2021'in sonlarına kadar bir daha oynamadı.

READ  Shota Imanaga'nın en iyi karşılaştırmaları; Wonder Franco'da son durum

Yani Yankee'ler zamanı gelene kadar paniğe kapılmayacaklar.

Gonzalez Lomas, “Sadece daha ciddi yaralanmaları (yaralanmaları) elemeniz gerekiyor, sonra dinlenme ve rehabilitasyon gerektirebilecek yaralanmalarla baş başa kalıyorsunuz ve iyi bir yerdesiniz” dedi.

(Fotoğraf: Brad Penner/USA Today)