Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şaşırtıcı bir şekilde Konami ‘Metal Gear Solid Master Collection’a telefon etti

Şaşırtıcı bir şekilde Konami ‘Metal Gear Solid Master Collection’a telefon etti

Metal Gear Solid, oyun dünyasının en ikonik serilerinden biri, ancak artık MGS’nin arkasındaki beyni Hideo Kojima’nın çoktan gitmiş ve başka projeler üzerinde çalıştığı, eski halini andıran bir şirket olan Konami’nin esiri.

Yani teoride Metal Gear Solid Master Koleksiyonu gibi bir şey kutlama sebebi olsa da Konami’nin bunu bir şekilde berbat etmesini bekleyebilirsiniz. Ve evet, Onlar yaptı Birçok yoldan. Ne yazık ki.

Bu eski Metal Gear Solid oyunlarını yeni platformlara taşımak, en azından emülatörlerin aynı oyunlar için yaptıkları ve yapmaya devam ettikleriyle karşılaştırıldığında, orijinal sürümlere göre pek çok iyileştirme sağlama yolundan çıkmadı. Koleksiyonun PC’de bile 720p çözünürlükte olması, hayranların oyun için anında 4K modlar oluşturup yayınlamasını sağlıyor. Kullanıcı arayüzü eskidir, hatalar ve grafik sorunları yaygındır, performans düşüktür ve en boy oranını değiştiremezsiniz. En sevdiğim şey ise PC desteğinin olmaması, fareyi hiç kullanamıyorsunuz, WASD ile hareket edip U ile ateş etmeniz gerekiyor:

Her şey aslında sadece… bazı değişiklikler içeren bir .iso dosyası. Konami’den bekleyebileceğimiz tek şey para yatırmak. Elbette daha fazla Metal Gear Solid oyununun yer aldığı başka bir cilt de üzerinde çalışılıyor ve daha yeni olduğu için muhtemelen kendinizi biraz daha iyi hissedeceksiniz. Ancak Cilt 1’de gördüklerimiz göz önüne alındığında, Konami’nin burada asgari düzeyden daha fazlasını yapmasını bekleyemezsiniz. Bunda iyi olan bir şey varsa, o da bunların temelde hala iyi oyunlar olmasıdır. Ve kesinlikle Nintendo Switch’te oynamak çok eğlenceli.

Aksine, Metal Gear Solid Master Koleksiyonu öykünme için harika bir örnek oluşturuyor; sanki orijinal IP’nin sahipleri büyük hayranlardan minimum çabayla para koparmaya çalışacakmış gibi, orada daha iyi bir ürünün olduğunu anlamaları gerekiyor. özgür. Bu, Nintendo’nun eski oyunlara sınırlı erişimi nedeniyle öğrenemediği bir şey ve bu da oyunlarının sonsuz öykünmesine neden oluyor.

READ  Galaxy S23 Ultra '%100 onaylandı' söylentileri, 200MP kameranın ne olacağını vurguluyor

Birçok klasik serinin eski oyunların bağlantı noktaları, yeniden yapımları ve yeniden düzenlemeleriyle büyük başarı elde ettiğini gördük, ancak aynı zamanda çok sayıda geçiş de gördük. Bunun hangi tarafa düştüğünü görmek oldukça kolay ve arkasında kimin olduğuna baktığınızda bu hiç de şaşırtıcı değil. Kojima olmadan ve Konami’nin parlak günlerinden sürekli para koparmaya çalışmasıyla Metal Gear serisinin geleceği hakkında umut beslemek zor.

Beni takip et Twitter’dan, İş Parçacığı, Youtube, Ve instagram.

Bilim kurgu romanlarımı al Kahraman Katil serisi Ve Dünya üçlemesi.