Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Selam verin: Kate Moss kostümü, Depp’in karalama davasında yıkıcı bir mesaj gönderiyor | moda

THaftanın en çok beklenen moda anı, sonunda Vogue’da görünen Brooklyn Beckham düğünü ya da Cannes Film Festivali’ndeki son “lewk” kırmızı halı değildi. Hayır, moda gözlemcileri daha incelikli ve sofistike bir şey bekliyorlardı – Kate Moss bu hafta eski erkek arkadaşı Johnny Depp’in karalama davasında tanıklık etmek için ne giyecek?

Stel üzerinde üç dakika boyunca video bağlantısının karşısında durdum ve “Düştün mü/İtildin mi?” diye açıkladım. merdiven sorusu (hey Düştü), Moss beyaz, gökkuşağı desenli bir bluz giydi.

Eğitimsiz bir göze, bu seçim tamamen dar bir kıyafet gibi görünebilir. Fare ve moda eğitimi almış insanlar için değil. Bir yay hakkında her zaman kurnazca sabote edilen bir şey vardı.

Falmouth Üniversitesi’nden Dr Kate Stradin, “Tarihsel olarak, erkeklerin alanlarını – golf sahası, iş yeri – işgal etmeye ve geleneksel kıyafet kurallarına meydan okumaya başlayan kadınlarla ilişkilendiriliyor” diyor.

tarafından altmışlı yıllarda yayınlandı. Coco Chanelİpek bluzları tüvit gibi daha erkeksi kumaşlarla iyi gider. Ancak 1966’da Yves Saint Laurent, bir smokin pantolon takımını kadın giyimi olarak Le Smoke’u yaratmak için özelleştirip ipek bir bluzla düzelttiğinde, onu aşırı yaptı ve feminist bir moda ifadesi haline geldi.

Strasdin, “Bir çift pantolonla ilk kez eşleştirildi” diyor. “Heteroseksüel kadınlık vardı ama aşırı erkeksiydi.”

1960’lar, erkeklerin dünyasının çalışan kadınlarına bir takım elbise ve kravatın yumuşak güç versiyonunu verdi (referansınız: Peggy Olson ve Joan Holloway’ın bu çılgın badass erkekleri). Kadife eldivenli bir demir yumruktu.

Aynı zamanda Margaret Thatcher’ın “yumuşak ve güzel” olarak tanımladığı cephaneliğinin de temel unsurlarından biriydi.

Ve sanki dünyaya asi köklerini hatırlatmak istercesine Balenciaga, geçen Pazar New York Borsasında Resort 2023 gösterisini topal lateks maskeli devasa siyah saten bir bluz giyen bir modelle açtı.

READ  Rihanna ve ASAP Rocky haberini veren yazar ilk raporunu geri çekti

Ücretsiz günlük haber bültenimiz olan ilk baskıya abone olun – hafta içi her sabah saat 07:00 GMT’de

Kate’in görüşü daha kibardı. Onu pileli siyah saten bir ceketle giydi ve görünümü Le Sigara’dan çok yoğundu: “Bu ikonik 1966 ikonunu neredeyse yeniden yarattı. [Helmut Newton] Resim,” diyor Stradin.

Peki Kate ne diyebilirdi? Neyi sabote ediyordu?

Moda tarihçisi Dr. Bethan Bed, “Bu bir meydan okuma” diyor. Ark geri çekilmek üzere. Daha az denediğini söylüyor, daha isyankar hissediyor. Neredeyse ‘Seni burada tanıştırmayacağım’ diyor. Medya sirkine başvurmayı reddetmek.

“Kate bu çizgiyi kıvırmakta usta. İlk bakışta görünüşü son derece saygın, ancak bu geri dönüşü sağlayan gerçek görünüme sahip.”