Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Şerefe” kaseti, klasik TV şovlarından öğelerin Dallas’ta düzenlenen bir müzayedesinde 675.000 dolara satılıyor

“Şerefe” kaseti, klasik TV şovlarından öğelerin Dallas’ta düzenlenen bir müzayedesinde 675.000 dolara satılıyor

DALLAS (AP) – “Cheers” TV dizisi kaseti hafta sonu müzayedede 675.000 dolara satıldı ve tek kişilik bir koleksiyon sayesinde klasik TV şovlarından yaklaşık 1.000 dekor, kostüm ve set arasından en yüksek teklifi eve götürdü. otuz yıldan fazla bir süredir.

Heritage Auctions, Pazar günü Dallas’ta sona eren üç günlük etkinliği sırasında satılan eşyaların 5 milyon dolardan fazla getirdiğini söyledi. James Commissar, koleksiyonunu barındıracak bir müze yaratmayı hayal ettikten sonra bunu söyledi. Montaj başarısız olursa, parçaların hayranlara gitme zamanı geldi.

Komissar, müzayede evinden yaptığı basın açıklamasında, “Müzayedenin başarısı, her zaman bildiğim şeyi doğruladı: TV şahsiyetleri, geniş ailemizin değerli üyeleridir ve onların ve bizim hikayemiz birbirinden ayrılamaz.”

Heritage Oceans’a göre Adam West ve Burt Ward’ın 1960’lı yıllardaki dizilerde giydiği Batman ve Robin kostümleri 615 bin dolar, Johnny Carson’ın The Tonight Show’da konuk ağırladığı set ise 275 bin dolar değerindeydi.

Archie ve Edith Bunker’in oturma ve yemek odaları ile yemek odasını içeren “All in the Family” seti 125.000 dolara satıldı ve müzayede evi, aynı alıcının çiftin kullandığı sandalyeler için de 250.000 dolarlık bir teklif verdiğini söyledi. TELEVİZYON. Gösterinin dokuzuncu sezonunda.

Çiftin sergideki orijinal iki sırası, Smithsonian Enstitüsü’nün Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi’nde. Komissar, gösterinin sekizinci sezonundan sonra sona ereceği düşünüldüğünde, bu ikinci el mağaza koltuklarının müzeye verildiğini, ancak dokuzuncu sezon için koştuğunda, kopyaların büyük bir maliyetle yapıldığını söyledi. Müzayede için sandalyeler olan bu kopyalar daha sonra dizinin son sezonunda ve devamı olan “Archie Bunker’s Place” de kullanıldı.

READ  Oyunculuk işim için bacak uzatma ameliyatı oldum