Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sesleri net bir şekilde duyamıyorsanız bu hızlı düzeltmeyi deneyin

Sesleri net bir şekilde duyamıyorsanız bu hızlı düzeltmeyi deneyin

Netflix hala gezegendeki en popüler yayın hizmeti, ancak her yerde bulunmasına rağmen hizmet hala teknik sorunlardan payını alıyor. Dikkate değer sorunlardan biri Netflix uygulamasındaki filmlerin ve TV şovlarının ses kalitesiyle ilgilidir. Oyuncuların seslerini net bir şekilde duyamadığınızı düşünüyorsanız bunun nedeni televizyonunuzdan değil Netflix'ten kaynaklanıyor olabilir.

2023 yılında Teknoloji Radarı Televizyonlarında ses kalitesi sorunu yaşayan Netflix aboneleri için faydalı bir rehber yayınladım. Gönderinin o zaman işaret ettiği gibi Netflix, bazı kullanıcılar için surround ses sistemi kullanmasalar bile garip bir şekilde varsayılan olarak 5.1 surround sesi kullanıyor.

Hoparlörü veya şık surround ses sistemi olmayan bir TV'de izlerken Netflix içeriğini duymakta sorun yaşıyorsanız sorun bu olabilir.

Bu sorunun ne kadar yaygın olduğu veya tam olarak neden ortaya çıktığı belli değil, ancak yıllar içinde bu konuyla ilgili çok sayıda sosyal medya gönderisi, Reddit başlığı ve haber makalesi yayınlandı. Neyse ki nispeten basit bir çözüm var ama kötü haber şu ki kalıcı değil.

Netflix'te yayın yaparken surround sesi kapatmak için şunları yapabilirsiniz:

  1. Televizyonunuzda Netflix uygulamasını açın.
  2. Herhangi bir filmi veya şovu oynatmaya başlayın.
  3. İçeriği hemen duraklatın ve uzaktan kumandayı kullanarak ekranın altındaki “Diğer…” düğmesine gidin.
  4. 'Ses' seçeneklerine doğru aşağı kaydırın ve 'İngilizce'yi seçin. [Original]”

Bu yazıyı yazarken Hisense televizyonumda Netflix'i açtığımda uygulamamın varsayılan olarak “İngilizce” olarak ayarlandığını görünce şaşırdım. [Original] Film yüklediğimde (5,1)” ses ayarı. Televizyonumun düz ekran TV için dahili hoparlörleri var, ancak sesi almak için TV'ye bağlı başka bir şey yok. Ancak varsayılan 5.1'di.

READ  Instagram istenmeyen takipçileri kaldırmayı kolaylaştırıyor

Bunun bir fark yaratacağını garanti edemeyiz ama kesinlikle denemeye değer.