Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SF, 114 üniteli oteli evsizler için konut haline getirmek için 34,8 milyon dolar harcamayı onayladı

San Francisco, evsiz insanlara barınma ve hizmet sağlamak için Cathedral Hill bölgesinde 114 birimlik bir rezidans oteli satın almayı kabul etti.

Denetleme Kurulu Salı günü oybirliğiyle satın alma lehinde oy kullandı ve 835 Türk St. Jefferson Square Park’ın hemen doğusunda. Rakam, satın alma maliyetlerinin 25,7 milyon dolarını ve otele gereken acil onarımların 9,1 milyon dolarını içeriyor.

Denetçilerin anlaşmayı onaylaması, şehir yetkililerinin aynı amaçla Japantown’da bir milden daha yakın başka bir otel satın almaya çalıştıkları ve başarısız olduktan sonra geldi. Bu satış, çoğu mahalledeki turistik otellerden birini kaybetme ihtimalinden endişe duyan yerel sakinler ve işletmelerden gelen yoğun tepki nedeniyle mal sahibi geri adım attıktan sonra devam etmedi.

Türk Sokağı alımı böyle bir direnişle karşılaşmadı ve denetçiler tarafından tartışılmadan onaylandı. Bu, şehrin daha kalıcı destekleyici konut birimleri ekleme ve bunları yerel evsizler krizinin en belirgin olduğu yer olan Bonfile’nin ötesine yayma çabasının bir parçası.

Mahalleyi temsil eden Süpervizör Dean Preston, başarılı yönetim kurulu oylamasından sonra yaptığı açıklamada, “Bu tür bir satın alma kesinlikle gereklidir ve meyvelerini verdiğini görmekten heyecan duyuyoruz.” Dedi.