Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SF’nin En Büyük İşvereni Salesforce Yüzlerce Tasarruf Sağlıyor

SF'nin En Büyük İşvereni Salesforce Yüzlerce Tasarruf Sağlıyor

Pazartesi günü, Salesforce yüzlerce çalışanını işten çıkardı San Francisco teknik Giant’ın bu yılki ikinci işten çıkarmaları. Takip et Ekim ayında önceki tur90 kişi işini kaybettiğinde – çoğunlukla işe alım departmanındaki sözleşmeli işçiler.

Salesforce, kaç San Francisco çalışanının işten çıkarıldığını açıklamadı. Axios, etkilenenlerin çoğunun şirketin satış departmanının bir parçası olduğunu bildirdi. Salesforce ayrıca işe alımları Ocak 2023’e kadar dondurdu.

Salesforce sözcüsü yaptığı açıklamada, “Satış performansı sürecimiz hesap verebilirliğe yol açıyor” dedi. “Ne yazık ki, bu bazılarının işten ayrılmalarına neden olabilir ve geçiş süreçlerinde onları destekliyoruz.”San Francisco’da yaklaşık 10.000 çalışanı olan şirket, şehrin en büyük işverenidir. Ağustos 2022 itibarıyla Salesforce’un dünya genelindeki ofislerinde 73.542 çalışanı bulunuyor.

Şirketin yıllık konferansı Dreamforce sırasında, eş CEO Marc Benioff şunları ima etti: Belli bir normalleşme seviyesi Pandemi sırasında daha önce önemli müşteri talebi ve büyümesi görmüş olmak.

Etkinlik sırasında düzenlediği basın toplantısında Salesforce’un büyümesi hakkında “Hala daha büyük, ancak kesinlikle üstesinden gelinmesi gereken bir büyüme var” dedi. “Kimsenin buna karşı çıkacağını sanmıyorum.”

Bu “normalleşmeye” dönüş ve yavaş büyüme, birçok teknoloji şirketinin personel alımını azaltmasına neden oldu. Ödeme şirketi Stripe, yalnızca geçen hafta 1000’den fazla işçinin işten çıkarılmasıtaksi devi 500’ün üzerinde Lyft parçalarıdijital banka 160. Twitter 3 bin 700 kişiyi işten çıkardıMilyarder Elon Musk’ın şirketi devralmasından sonra iş gücünün yarısı.

Ve bugüne kadar teknoloji endüstrisini etkileyen en büyük işten çıkarmalarda, Facebook’un ana şirketi Meta, 11 bin işçi bugün işten çıkarıldı.

Teknik Editör Joshua Butt bu makaleye katkıda bulundu.