Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SHC, Durg cami davasında ayrıntılı yanıt istiyor

Karaçi:

Sindh Yüksek Mahkemesi (SHC), Juna Market’teki Durg Camii inşaatına karşı dilekçeye 15 gün içinde kapsamlı bir yanıt istedi.

Dilekçe, Yargıç Syed Hassan Azhar Rizvi başkanlığındaki iki yargıç tarafından duyuldu. Caminin fotoğraflarını gören mahkeme, bina yönetimine kızdı. Yargıç Rizvi, caminin neden bu kadar kirli olduğunu sordu. “Temizlik Allah’ın evini rezil eder. Cami ibadet için mi yoksa insanlara eziyet etmek için mi yapıldı?”

Durk Camii, cami heyetine göre 160 yıl önce inşa edilmiş. Bu arada, davacının avukatı caminin bazı bölümlerinin yasadışı olarak inşa edildiğini savundu. “Cami, Auqaf alanında kayıtlı mı?” Mahkeme sordu.

Cami komite üyelerinden biri, caminin Evkaf bölümünde kayıtlı olduğunu söyledi. Mahkeme, bir sonraki duruşmada ayrıntılı bir cevap istedi.

Bu arada, SHC, MPR Kolonisi’nde yasadışı olarak inşa edilmiş beş katlı binanın yıkılmasından sonraki 45 gün içinde bir rapor sunması için Sindh Bina Kontrol Otoritesine yazılı bir emir verdi.

SHC binaya gaz, su ve elektrik tedarikini yasakladı. Ayrıca, mahkeme alt kayıt binasının kiralanmasını engelledi.

Heyet ayrıca kararın kopyalarının K-Electric, Sui Southern Gas Company Limited ve Karachi Su ve Kanalizasyon Kurulu’na gönderilmesine hükmetti.

16 Ocak’ta The Express Tribune’de yayınlandıTh, 2022.

READ  Türk Ütopyası, güçlü Pak-Türk kültürel bağları kurmak için Urduca kullanıyor