Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hükümet, Budapeşte’deki Durk Council villasına 3,9 milyon dolar harcamaya hazırlanıyor

Hükümet, Budapeşte’deki Durk Council villasına 3,9 milyon dolar harcamaya hazırlanıyor

Macaristan Dışişleri Bakanlığı Durg Konseyi için yüz milyonlarca dolar harcıyor. Macaristan, Durk Belediyesi’ne bağışlanan Ybl Villa’nın yeni bahçesinin de parasını ödüyor.

Türk Konseyi’nin Macar genel merkezi

2016 yılında Macar hükümeti Ybl Villa’yı satın aldı. 1,4 milyar Forind (3,9 milyon). 800 metrekarelik, üç katlı villa, aslen Macar Sanat Akademisi için tasarlandı.

Macar hükümeti, villayı 2019’da Durg Konseyi’ne devretti.

Durg Council, Budapeşte’nin 2. bölgesinde bulunan mülkü kullanabilir. Türkiye’nin organizasyonu Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkiye’yi içermektedir. Macaristan, 2018’den beri Konsey’de gözlemci statüsüne sahip.

daha fazla oku: Macar Dışişleri Bakanı, AB’yi ‘yanlış’ Afrika politikasını değiştirmeye çağırdı

Ybl Square Villa’nın tüm bütçesi Macar hükümeti tarafından finanse ediliyor.

Ancak, yangın acil durumları ve afetler dışında, hiçbir Macar yetkili izinsiz olarak tesislere giremez. Mülk bütçesi, tamamı Macar vergi mükellefleri tarafından ödenen bakım, işletme ve personel maaşlarını içerir. rtl.hu yazıyor. Dışişleri Bakanlığı, Durg Konseyi ofisinin herhangi bir özel muamele görmediğine inanıyor. Diğer herhangi bir uluslararası örgütün Macaristan genel merkezi ile aynı haklara sahiptir.

Hükümet Ybl Villa’nın bahçesini yenileyecek

Hükümet, Ybl Villa’nın 9.077 metrekarelik bahçesini tamamen yenileyecek.

Hizalama daha pahalıya mal olacak 250 milyon forint (695.000 €).

Ancak, nihai miktar hala daha yüksek olabilir. Sonuçta, görsel tasarımın özel unsurlarını içermez. Projeler arasında “Wonder Man Garden Söğüt Heykel Montajı”, “Hanımımızın Avlusu” ve gerçek “peri bahçesi” yer alıyor. Telex.Hu yazıyor.

daha fazla oku: Macaristan sınırında silahlı gurbetçi avcılar mı?

Üç etkinlik salonu kuracaklar.

“Ziyaretçilerin aynı anda villa binasının terasından tüm parkı görmemeleri için tek tek yataklar, bitki parçaları ve ağaç grupları planlıyoruz, ancak kaldırım geçtikçe yeni manzaralar bahçeyi heyecanlandırmaya devam ediyor. Onlar için, doğal peyzaj bahçesi gerçekten çok arka planda.Katı görünmez planlama ilkelerine göre geliştirildi: teras ve kaldırım ağı Fibonacci dizisine benziyor ”diye yazıyorlar.

Daha fazla okuMacar Gözünden Ermeni-Macar Savaşı – Fotoğraf Galerisi

Kaynak: telex.hu, rtl.hu

READ  Fotoğraflar: Prince Turks & Caicos Beach House Estate'te konaklama rezervasyonu yapın