Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shiba Inu Türkleri enflasyondan kurtarıyor. Şimdi, hükümet SHIB’yi benimsemek istiyor.

Shiba Inu Türkleri enflasyondan kurtarıyor.  Şimdi, hükümet SHIB’yi benimsemek istiyor.

Enflasyon tartışmaları dünyanın her yerinde durmaksızın dolaşıyor. Amerika Birleşik Devletleri faiz artırımları ve daha fazlasıyla enflasyonla mücadele ederken, diğer ülkelerdeki ülkeler Fiat’ın çöküşünü önlemek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin mevcut borç krizi bunun en iyi örneğidir; Türk lirası son yıllarda değer kaybetti. Neyse ki, kriptonun ortaya çıkışı, vatandaşların bu zorlu zamanlardan korunmalarını kolaylaştırıyor. Servet kaybını durdurmak için kripto para birimlerini benimseyen Türk halkı bu mülk sınıfından yana. Shiba Inu (SHIB-USD) Böyle bir madeni para. Aslında bu token o kadar popüler hale geldi ki, Türk hükümeti onu kabul etme konusunda ciddi görüşmelerde bulunuyor.

Kaynak: Shutterstock

Türkiye’deki borç krizinin arkasında birçok faktör var. Ülkenin cari açığı, ithalatının ihracatı geçmesiyle 2010’lar boyunca genişledi. Dahası, borcu ABD tarife zammı gibi olaylarla daha da arttı. İç ve dış gelişmelerden etkilenen karmaşık kriz, lirada büyük sıkıntıya neden oldu. Türkiye’nin resmi para birimi son on yılda büyük bir enflasyon gördü. 2016’dan beri lira enflasyon oranına sahip %185.

Neyse ki Türkler ve enflasyondan etkilenen diğerleri için kripto, istikrarsızlığa karşı kolay bir çıkış yolu haline geldi. Bu nedenle Türk halkı hevesle kripto satın alıyor. Bitcoin (BTC-USD) Ve ip (USDT-USD) Açık nedenlerle popüler seçimler. Bitcoin en büyük kriptodur ve mükemmel bir uzun vadeli yakalama olduğu kanıtlanmıştır. Dünyanın en büyük temel madeni parası olan Tether, 1 ABD doları değerinde serveti elinde tutmanın en güvenli yoludur.

Shiba Inu’nun kabulü daha gerçekçi hale geliyor

Ancak Türklerin liranın değer kaybetmesini önlemenin en öngörülemeyen yollarından biri Papua’nın Shiba Inu’suydu. 2021 sonunda, CoinDesk SHIB, Bitcoin ve Tether ile yakından rekabet edeceğini açıkladı Türk yatırımcılar için en popüler ticaret. Şu anda, hükümetin token ile bir sonraki adımı atmaya hazır olabileceği görülüyor.

READ  Uygurlar ve Türkler Çin'deki açlık soykırımını İstanbul'da protesto etti

Türkiye ile kripto para arasındaki ilişki tarihidir çok tartışmalı. Türk merkez bankası kripto konusunda çok kaba davranarak dijital varlıklara tam ölçekli yaptırımlar uygulanması için baskı yapıyor. Bu arada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülke çapında bir kripto benimsemesi için savaşıyor.

Türkiye sınırları içindeki ticaret diğer ülkelere göre daha kısıtlı olmasına rağmen ülkede SHİB’in popülaritesi artmaya devam ediyor. Ocak ayında Türk kripto borsaları bu popülerliği doğal olarak artırdı. Belirteci listeler. Şimdi, mülkün icabına hükümet kendisi bakıyor; Türkiye Maliye Bakanı bu hafta bir Türk Shiba Inu fenomeni ile görüştü Yaygın kabul Para birimi.

Fazla ayrıntı olmadan, SHIB’nin benimsenmesiyle karşılaşma çok olumlu görünüyor. Türk hükümeti açıkça vatandaşlarına yatırım yapmakla ve değer kaybeden lirayı azaltmanın yollarıyla ilgileniyor. Mesajın ardından SHIB küçük kayıpları kaydeder. Bugün itibariyle, token %6 düştü ve işlem hacmi biraz düştü.

Çıkış tarihinde, Brendan Riarrick Bu makalede atıfta bulunulan makalelerde (doğrudan veya dolaylı olarak) herhangi bir pozisyonu yoktur. Bu makalede yapılan yorumlar, InvestorPlace.com Yayın İlkelerine tabi olan yazarın yorumlarıdır.