Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shonda Rhimes, diğer içerik oluşturucular videonun ortasındaki yeni Netflix reklamlarından memnun değil

Shonda Rhimes, diğer içerik oluşturucular videonun ortasındaki yeni Netflix reklamlarından memnun değil

Shonda Rhimes, 4 Mart 2018’de Beverly Hills, California’da düzenlenen 2018 Vanity Fair Oscar Partisine katıldı.

Presley Anne | Patrick McMullan | Getty Resimleri

“Bridgerton” ve “Inventing Anna”nın arkasındaki baş yapımcı Shonda Rhimes, bu projeden memnuniyetsizliklerini dile getiren bir dizi yazılım üreticisi, yaratıcısı ve yazar arasında yer alıyor. NetflixKonuya aşina olan kişilere göre, İsrail’in içeriğine video ortası reklamları dahil etme kararı.

Tartışmalar özel olduğu için ismini vermek istemeyen kişiler, Rhimes ve Intrepid Pictures’ın Netflix yöneticilerine reklamların hikaye anlatımlarını kesintiye uğrattığını düşündüklerini söyleyen bir grup içerik oluşturucu arasında olduğunu söyledi. İnsanlar Netflix’in içerik oluşturuculara reklam gelirlerini onlarla paylaşmayacağını söylediğini söyledi.

Netflix, reklam destekli bir katmana sahip ilk akış cihazı değil. Ancak geçmişte reklamlara karşı olan nefretini, içerik oluşturucularla anlaşma sağlamaya yardımcı olmak için bir pazarlama aracı olarak kullandı. Rhimes, 2021’de yalnızca akış hizmeti için içerik oluşturmak üzere Netflix ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı. Anlaşma imzalandığında, Netflix Reklamları dahil etmemek için katı bir politikası vardı Programlamasında, kurucu ortak ve ortak CEO Reed Hastings’in eski bir ilkesidir. Rhimes ve Netflix yorum yapmaktan kaçındı.

Netflix daha düşük bir fiyata yayınlandı Reklam destekli hizmet Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde bu hafta. Netflix, küresel koronavirüs pandemisinin sona ermesiyle birlikte gelir ve abone artışı durduğu için reklam destekli bir kategori sunma kararı aldı. Netflix Yaklaşık 223 milyon küresel aboneler

Konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere göre Netflix yöneticileri, içerik oluşturuculara her bölümün hikayesine uygun aralıklarla yayınlanan reklamları dikkatlice yerleştirdiklerini söyledi. Ayrıca, içerik oluşturuculara, herhangi bir reklam için ödeme yapmayan abonelere kıyasla birincil reklam katmanına bu kadar çok kişinin kaydolmasını beklemediklerini söylediklerini söylediler.

READ  Ryan Gosling, Beavis, Mickey Day ve Butt-Head, Fall Guy galasına katıldı

Netflix operasyon şefi Greg Peters Ekim ayında yaptığı açıklamada, “Bu doğal kırılma noktalarını bulmak için öncelikle dahili içerik etiketleme ekiplerimizi kullanıyoruz, böylece reklamları en az izinsiz giriş noktasında sunabiliyoruz” dedi.

Ancak birçok içerik oluşturucu açıklamalardan memnun kalmadı. Intrepid Pictures, Netflix için korku filmleri ve diziler yapıyor. Bu büyüler, inşaat gerilimini ortadan kaldırdıkları için özellikle reklam girişleri için kötüdür. Intrepid’in “The Haunting of Hill House” adlı 50 dakikalık bölümü, beş uzun, tek seferlik klipten oluşuyor.

Dizinin altıncı bölümü (“Two Storms”), şimdi her biri 6,99 $ kategorisinde üç reklamdan oluşan birer dakikalık üç reklam arasıyla kesintiye uğradı. Ana sebeplerden biri Intrepid, 2019’da Netflix ile özel bir paket anlaşması imzaladı Şirketin düşüncesine aşina olan insanlara göre, reklamdan kaçınan insanların tamamıydı. Bir Intrepid sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Gelir payı yok

Netflix’in tüm yaratıcıları üzgün değil. Ryan Murphy, 2018’de Netflix ile 300 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı, dizisinin bölümlerini üç bölüme ayırıyor, bu da işine aşina olan bir kişiye göre reklam yerleştirmeyi kolaylaştırıyor. Onun düşüncesine aşina bir kişiye göre, Queen’s Gambit’in yaratıcılarından Scott Frank da şikayet etmedi.

Amerika Yönetmenler Birliği ve Amerika Yazarlar Birliği bu hikaye için yorum yapmaktan kaçındı.

Reklamlardan, özellikle de hikaye anlatımının akışını bozan reklamlardan elde edilen geliri bölmek, Netflix’in oyunun ortasında kuralları değiştirdiğini düşünen kızgın içerik yaratıcılarını yatıştırmanın bir yolu olabilir. Ancak konuya aşina olan insanlara göre Netflix yapmayacak. Netflix’in kendi orijinal programlaması vardır ve istediğiniz yere ve istediğiniz zaman reklam ekleyebilir, bu da içerik oluşturuculara şikayetleri dile getirmekten başka çok az avantaj sağlar.

Bununla birlikte, diğer medya ve eğlence şirketleri, bazı durumlarda sivilceli reklamlar konusundan kaçındı veya geliri paylaşmayı kabul etti. Warner Bros’u keşfedin.HBO Max, premium programlama kesintisi sorununu önlemek için HBO programlarına yayın içi reklamları dahil etmemeye karar verdi. HBO, A&E’de yayınlanan “The Sopranos” gibi, mağazacılıkta doğrusal kablo ağlarına şov sattığında, konuya aşina bir kişiye göre, yaratıcılar geliri birlikte paylaşabildiler. Bir HBO sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Konuyu bilen bir kişiye göre Disney+’a özel içerik oluşturan bazı içerik oluşturucuların, sözleşme diline bağlı olarak reklam gelirlerini paylaşma hakları da bulunuyor. DisneyPolitikalar. Ancak Netflix’ten farklı olarak Disney, sonunda Disney+ şovlarını reklamlarla yayınlayabilen doğrusal kablo ağlarına sahiptir. Bir Disney sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

-CNBC kanalı Sarah Whitten Bu makaleye katkıda bulunun.

İZLE: Netflix, reklam tabanlı abonelik planını başlattı