Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Solana ve Slope Cüzdan Kullanıcıları Şüpheli İstismarı Durduruyor

Solana ve Slope Cüzdan Kullanıcıları Şüpheli İstismarı Durduruyor
  • Phantom cüzdan kullanıcıları, rızaları olmadan parayı boşaltmaktan şikayet ediyor
  • Birkaç yorumcu, cüzdan veya NFT Magic Eden pazarıyla ilgili bir istismara işaret ediyor

Solana dijital cüzdanları Phantom ve Slope kullanıcıları, güvenilir cüzdanlara veya bunlarla ilişkili uygulamalara bağlı bilinmeyen bir istismardan milyonlarca kişinin çalındığını iddia ediyor.

göre birden fazla kullanıcı ve piyasa katılımcıları, Solana ağındaki veya yerel cüzdanlar üzerindeki istismar, web tarayıcılarının bağlantısı kesilse veya herhangi bir transfer yapılsa bile kullanıcıların parasını tüketir. Sömürünün kesin detayları henüz bilinmiyor.

Phantom ekibi Blockworks’e “Solana ekosisteminde bildirilen güvenlik açığının temeline inmek için diğer ekiplerle yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi. “Şu anda ekip bunun Phantom’a özgü bir sorun olduğuna inanmıyor.” Kullanıcıların cüzdanlarından çalınan tam miktar henüz bilinmiyor.

Kullanıcılar, bilinmeyen bir adres grubuna kod gönderdiklerine dair bildirim aldıklarını söyledi. Şimdiye kadar boşaltılan toplam fon miktarının, 7.760’tan fazla cüzdandan SOL’de 6 milyon dolardan fazla olduğundan şüpheleniliyor. Blockworks, alınan toplam miktarı bağımsız olarak doğrulayamadı.

Çevrimiçi kripto para cüzdanı kullanıcıları Mil Ayrıca istismar olaylarını da rapor ederler. Saldırganın hem SOL hem de Solana Program Kitaplığı (SPL) için belirteçleri çaldığı iddia ediliyor.

Paladin’e Twitter’da hitap eden bir kullanıcı Blockworks’e duruma aşina olan birkaç kişinin cüzdanlarını rastgele boşalttığını söyledi.

“Binlercesini ve paralarının çoğunu kaybettiler, bu yüzden çok hayal kırıklığına uğradılar” dediler. “Paraları deftere taşıyın ve her güvenilir web sitesinin bağlantısını kesin.”

READ  McDonald's Karları: Müşteriler, gelir arttıkça yüksek menü fiyatlarını görmezden geliyor

Paladin’in işaret ettiği iki büyük cüzdan adresleri Toplam bakiyesi yaklaşık 37.777 Sol (1,5 milyon ABD Doları) olan bir yüzücüye ait olduğundan şüpheleniliyor. a Üçüncü cüzdanPaladin, yaklaşık 2.402 SOL’nin (95.000 $) istismar sonucunda adreslerini tükettiğini görmeye devam ettiğini söyledi.

İstismar, coinleri deftere taşıma, NFT marketplace Magic Eden gibi güvenilir uygulamaları iptal etme veya bunları stake ile kilitleme önerileriyle birlikte tüm Solana tabanlı jetonları etkiliyor gibi görünüyor.

DeFi ve NFT’lerle ilgili saldırılar ve istismarlar artmaya devam ediyor. Geçen ay Blockworks, saldırı sayısının 3 binden fazlaya ulaştığını bildirdi. 1,2 milyar dolar Sadece bu yılın ilk çeyreği için, yükselen sektör için tereddütte bir artış olduğu görülüyor.

Immunefi CEO’su Mitchell Amador, Blockworks’e o sırada bir röportajda verdiği demeçte, kalıcı saldırılar “temelde çözülemez bir sorundur”. İşlerin bu yönde ilerleyeceğini biliyorduk. Oynaklık, kripto para biriminin bir parçasıdır ve akan para miktarı artmaktadır. “

Güncelleme: Adresi ve dökümü, istismardan etkilenen Slope Cüzdan kullanıcılarını yansıtacak şekilde değiştirir. Phantom ekibinden yanıt güncellemeleri.


Her akşam gelen kutunuzdan günün en iyi kripto para birimi haberlerini ve içgörülerini alın. Blockworks’ten ücretsiz haber bültenine abone olun Şu anda.


  • Sebastian Sinclair

    blok işleri

    Kıdemli Muhabir, Asya Haber Bürosu

    Sebastian Sinclair, Güneydoğu Asya’da faaliyet gösteren Blockworks’te kıdemli bir haber muhabiridir. Kripto para piyasasını ve ayrıca düzenleme, işletme, birleşme ve satın almalar dahil olmak üzere sektörü etkileyen bazı gelişmeleri kapsayan deneyime sahiptir. Şu anda herhangi bir kripto para birimine sahip değil. Sebastian ile şu adresten e-posta yoluyla iletişime geçin: [email protected]