Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Solana valisi kripto ağına darbe indirdi

Solana valisi kripto ağına darbe indirdi

Solana blok zincirine bağlı binlerce kripto hesabı, dijital varlık pazarındaki en büyük ağlardan birine bir darbe ile “kurutuldu”.

solana Çarşamba günü, blok zinciri ile ilgili diğer birkaç platform, tüccarlar için kripto tokenleri depolayan bilgisayar programları olan en az 7.767 dijital cüzdanı etkileyen belirgin bir saldırıyı araştırıyordu.

Solana ağının büyümesine ve güvenliğine odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Solana Vakfı, Financial Times’a yaptığı açıklamada, istismarın temel altyapısını etkilemiş gibi görünmediğini, bunun yerine birkaç cüzdan tarafından kullanılan yazılımdaki bir hatadan kaynaklandığını söyledi. Solana kullanıcıları arasında popüler”.

Görünen hack, kripto para birimi endüstrisinde uzun vadeli potansiyel bir kazanan olarak lanse edilen Solana için yeni bir aksiliği temsil ediyor, çünkü saniyede binlerce işlemin üstesinden gelmek için inşa edildi, ancak son aylarda bir dizi kesinti ile karşı karşıya kaldı.

Solana Vakfı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “birden fazla ekosistemden mühendislerin, birkaç güvenlik firmasının yardımıyla Solana’nın cüzdanlarındaki boşalmayı araştırdıklarını” söyledi. Son zamanlardaki birçok kripto para hackleme olayında, işlemler genellikle blok zincirlerinde geri alınamadığından kullanıcılar paralarını geri alamadılar.

Kripto Finans

Dijital varlık endüstrisinde kritik zeka. Financial Times kapsamına buradan göz atın.

Solana’ya dayalı bir cüzdan uygulaması olan Phantom ve Solana’nın takas edilemeyen tokenler pazarı Magic Eden, görünen hack olayından etkilendiklerini söyleyen sağlayıcılar arasındaydı.

Solana Vakfı, tüccarların çevrimiçi uygulamaları kullanmak yerine kripto paralarını çevrimdışı tutmalarına izin veren cüzdanların etkilenmediğini söyledi.

Solana blok zincirinin geliştiricisi Solana Labs, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, yüksek hızlı mağaza Jump Trading ve Sam Bankman-Fried’s Alameda Research dahil olmak üzere geleneksel ve kripto para piyasalarındaki büyük gruplar tarafından destekleniyor.

Solana, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere rakipleri geride bırakan ve Nasdaq gibi yerleşik geleneksel finansal hizmetlerle eşit olan bir metrik olan saniyede 50.000’e kadar işlem gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Ocak ayında Bank of America analistleri, Solana’nın “dijital varlık ekosistemi vizesi olabileceğini” söyledi.

READ  Bu Illinois şirketi 3 milyar dolara sattı, ancak yüzlerce çalışan kesinti yaptı. Bazıları 800 bin dolar alacak. - Chicago Tribünü

Ancak Solana, itibarını zedeleyen işleme hatalarından zarar gördü. Solana’nın tüm ağı Haziran’da dört saat boyunca karardı ve bu bir kesintiydi. belgelenmiş Ağın resmi durum web sitesinde.

Blockchain adlı orijinal kripto para birimi düştü Yaklaşık yüzde 80 Bu yıl, en büyük rakipleri Bitcoin ve Ether’in düşüşlerinden daha büyük.

buraya tıklayın Dijital varlık panosunu ziyaret etmek için