Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sonos Ace kulaklıklar manyetik kulak yastıklarına ve 30 saate kadar pil ömrüne sahip olacak

Sonos Ace kulaklıklar manyetik kulak yastıklarına ve 30 saate kadar pil ömrüne sahip olacak

Yetkili bir Sonos ortağının yanlışlıkla şirketin uzun süredir çalışan kulaklıklarının üzerindeki perdeyi kaldırmasından bir gün sonra, kenar Sonos Ace’in sunacağı donanım yetenekleri ve yazılım özellikleri hakkında kapsamlı detayları öğrendiniz.

Yaklaşık 450 dolarlık söylentiye göre fiyat etiketinin de gösterdiği gibi Sonos, ilk kablosuz kulaklıklarını Sony WH-1000XM5, Apple AirPods Max ve Bose QuietComfort Ultra ile rekabet edebilecek birinci sınıf bir ürün olarak pazarlamayı planlıyor. Şirket, en iyilerin en iyileriyle rekabet edebilecek Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaflık modları geliştirdiğine inanıyor.

Ace kulaklıklar, Bluetooth aracılığıyla (muhtemelen AptX Lossless aracılığıyla) kayıpsız ses çalma olanağı sunacak ve kullanıcı, desteklenen müzik hizmetlerinde uzamsal ses içeriğini dinlerken dinamik kafa takibi yapabilecek. Kulaklıklar aynı zamanda TV sesini dinlerken Dolby Atmos ev sineması içeriği için uzamsal ses de sağlayacaktır; TV ses geçişi için uygun özelliğe sahip olmak için bir Sonos hoparlörüne ihtiyaç duyulacaktır.

Evet, bu fotoğraf bilerek biraz tuhaf. Gizlilik falan. Ancak Sonos Ace kılıfları beyaz renkte çok şık görünüyor.
Resim: Kenar

Apple’ın AirPods Max’inden bir sayfa alan Sonos Ace kulaklıklar, zamanı geldiğinde değiştirilmesini kolaylaştıran çıkarılabilir manyetik kulak yastıkları içerecek. Orası bazı Bu kulaklıkların yapısı metaldir ancak Sonos, uzun süre rahat kalması gereken hafif bir oturuş sağlamayı dikkatle hedeflemiştir. Pil ömrü 30 saat olacak; bu, Sony’nin 1000XM5 için reklamını yaptığı dinleme süresiyle aynı.

Hala belirsiz olan ise Sonos Ace hoparlörlerinin şirketin tüm ev ses ekosistemine ne kadar derinlemesine entegre olacağıdır. Onlarla TV sesini özel olarak dinleyebileceksiniz – biliyorum, bu kadar – ama Ace Wi-Fi üzerinden müzik akışı yapabilir mi veya bunu herhangi bir Sonos hoparlörü gibi bir bölge olarak ayarlayabilir mi? Cevap hayırsa bu durum bazıları için hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak kayıpsız kablolu ses için birlikte verilen 3,5 mm ve USB-C kabloları aracılığıyla dinleyebileceksiniz.

READ  MSI RTX 40 SUPER sızıntısı, 16 GB belleğe sahip RTX 4080 SUPER ve RTX 4070 Ti SUPER'ı doğruladı

Sonos’un Ace kulaklıklarını haziran ayında piyasaya sürmesi bekleniyor, bu nedenle resmi bir duyuru muhtemelen çok uzakta değil. Şirket, teknoloji dünyasında zaten yoğun bir gün olan bu öğleden sonra ikinci çeyrek kazançlarını bildirdi ve CEO Patrick Spence, analistlerle yapacağı görüşme sırasında muhtemelen Sonos’un donanım yol haritası hakkında daha fazla bilgi verecek.